سالاد مرغ مخلوط

فسنجان رسمی
فسنجان رسمی
اکتبر 18, 2019
کیک زعفرانی
کیک زعفرانی
اکتبر 18, 2019

 يه سالاد خوشمزه و رژيمی داريم كه بسيار پر خاصيت هست، ميتونيد برای شام سالاد مرغ مخلوط رو درست كنيد. سس خوش طعمی از ترکیب ماست و مایونز داره و البته اگر دوست داشتید رژیمی تر باشه میتونین سس مایونز رو هم حذف کنید.

سالاد مرغ مخلوط

به ترتيب سيب زمينی ها را پخته و خرد کنید. تخم مرغ را هم همين طور پخته و سپس خرد کرده. گردو را خرد كنيد طوری كه زير دهان احساس شود، فلفل دلمه ای را هم خرد كنيد.

 لوبيا و نخود را كه دو شب قبل كاملاً خيس كردين و مرتب آبش را عوض كردين را بپزيد.

مرغ را هم ميتونيد آبپز كنيد و بعد خرد كنيد و توی سالادتون استفاده كنيد و يا مثل من از قبل مزه دار كنيد و بعد گريل و خرد كنيد؛ توجه داشته باشين كه در گريل كردن خيلي مرغ رو خشک نكنيد كه طعم خوبی نميگيره .

پياز را هم اسلايسی خرد كنيد و موقع سرو به سالاد اضافه كنيد، يعنی از قبل اصلاً خرد نكنيد و در يخچال بگذارید كه هم نرم ميشه و هم بوی خوبی به سالاد نميده وگرنه در كنار اين تركيب پياز عاليه.

سالاد مرغ مخلوط

 نکته مهمی در مورد سس که به نظرم اول باید بگم، مقدار سس را ترجيحاً زياد نريزيد. (باز سليقه ای هست) و اگر مايونز را از سس حذف كنيد اين سالاد كاملاً رژيمی و عالی میشه. من مايونز خیلی کمی زدم.

 مواد سس را با هم مخلوط كنيد، كم و زياد مواد اوليه سس دست خودتون هست كه به طعم ايده ال برسيد و قطعاً بيش از ٥٠ درصد خوشمزگی سالاد به سسی هست كه درست ميكنيد، من تو سالادم از سركه سيب استفاده كردم، البته اين هم بستگی به ذائقه تون داره كه ليموترش تازه استفاده كنيد يا انواع سركه.

نكته: مرغ رو حتماً خوب بپزيد چون سينه استفاده میکنید، خشک نبايد بشه. حبوباتتون رو نرم برداريد كه موقع خوردن اذيت نشين. گردو نفخ مواد موجود در سالاد و ميگيره پس حذفش نكنيد، نوع ماستی كه در تهيه سالاد استفاده ميكنيد مهمه. ميزان پوره سير را نهايت تا يک قاشق سرخالی چايخوری بريزد. ترجيحاً فلفل دلمه ای را خام استفاده كنيد و اگه دوست نداشتيد حذف كنيد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها