سالاد کلم قرمز

سوپ قارچ مجارستانی
سوپ قارچ مجارستانی
بهمن ۲۳, ۱۳۹۸
کوکی ردولوت ترک دار
کوکی ردولوت ترک دار
بهمن ۲۳, ۱۳۹۸

برای تغییر ذائقه بد نیست بریم سراغ یه سالاد دم دستی و خوشمزه سالاد کلم قرمز. سالاد کلم سفید زیاد تو فست فودها سرو میشه ولی کلم قرمز رو کمتر استفاده میکنیم بد نیست این سالاد رو هم تست کنید و اگر خوشتون اومد تو برنامه روزانتون قرار بدید. من که خیلی وقتها به جای شام میخورم و دوستش دارم.

طرز تهیه سالاد کلم قرمز

این سالاد جذاب فقط کلم نداره بلکه میکسی از میوه و سبزی هم هست. تو ورژن اصلی این سالاد پیاز خرد شده هم بود که من حذفش کردم و شما اگر دوست داشتید میتونید بریزید.

سیب قرمز، کلم قرمز و جعفری خرد شده و مقداری مغز گردو این سالاد جذاب ما رو تشکیل میدن. تو بعضی از رسپی ها دیدم  انگور سبز هم اضافه میکنند بد نیست چند بار امتحان کردم و دوست داشتم. حتی دونه های انار هم خیلی خوب میشه امتحان کنید.

یه کلم قرمز کوچیک رو نصف کنید و به صورت نازک اسلایس کنید من از رنده مخصوص استفاده میکنم و خلالهای نازک درشون میارم.

2 تا سیب قرمز رو نصف کنید و هسته هاشون رو دربیارید و نازک اسلایس کنید. مقداری آب لیموترش تازه رو با کمی آب مخلوط کنید و این اسلایس ها رو به آب لیمو آغشته کنید تا سیاه نشن.

سالاد کلم قرمز

حدود 1 تا 2 قاشق برگ جفری رو هم ریز کنید. گردو رو هم درشت خرد کنید.

تو یه ظرفی سرکه انگور، سرکه بالزامیک و روغن زیتون و سس خردل رو مخلوط کنید و هم بزنید تا مواد سس با هم ترکیب بشن. کلم ها رو داخل کاسه ای بریزید و با این سس مخلوط کنید و اجازه بدید چند ساعت ( 4 تا 5 ساعت) داخل یخچال با این مواد خوب مزه دار بشه و بعد موقع سرو اسلایس سیب، جعفری ریز شده و گردو رو اضافه کنید و مخلوط کنید و داخل ظرف سرو بریزید.

اگه دوست ندارید کلم تردی خودش رو از دست بده، نیاز به اینکه از قبل مزه دار بشه نداره و بعد از اینکه با مواد دیگه مخلوط شد سرو کنید ولی در زمانی که کلم به سس آغشته شده کاملاً طعم دار میشه. حتی میتونید بخشی از کلم ها رو از قبل مزه دار کنید و با بخشی که مزه دار نشده موقع سرو مخلوط کنید. اینجوری دو رنگ هم میشه.

هویچ نازک خلال شده هم علاوه بر زیبایی این سالاد رو خوشمزه میکنه. اگر دوست دارید پیاز هم اضافه کنید همون ابتدا نازک خلال کرده، با کلم ها باید مخلوط بشه و در مدتی که داخل یخچاله مزه دار بشه. آناناس، انگور، انار یا کشمش و کرنبری یا هر میوه ای رو دوست داشته باشید میتونید بریزید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها