چیز کیک توت فرنگی
چیز کیک توت فرنگی
شهریور ۱۵, ۱۳۹۸
کیک هلو و بلوبری
کیک هلو و بلوبری
شهریور ۱۵, ۱۳۹۸

ساوارین اسپایسی شورينی است که میتونین اون رو به عنوان پيش غذا يا يه شام سبک يا ميان وعده ميل كنيد. من كه عاشق تنديشم ولی اگه نميخواين تند باشه، سس تندش رو حذف كنين. رسپی این شورینی از سرکار خانم جنت دوست است.

طرز تهیه ساوارین اسپایسی

آرد و بكينگ پودر را سه بار الک كنيد. اول سفيده و زرده تخم مرغ و جدا كنيد. سفيده ها رو با نمک بزنين تا ابری و سفت شود و در یخچال بگذارید. این شورینی در قالب ساوارین تهیه میشه.

زرده و كره و پنير را خوب با همزن بزنيد. بعد سس ها رو اضافه كنيد و كمی هم بزنيد. به تناوب و كم كم سفيده و آرد رو اضافه كنيد و هم بزنيد. قالبها رو چرب كنيد و دو سوم قالب را پر كنيد و در فر از قبل گرم شده با دمای صد و هستاد درجه سانتی گراد به مدت بيست دقيقه بپزيد. البته این زمان تقريبيست. من از پنیر لبنه استفاده کردم.

ساوارین اسپایسی

اکنون مواد رويه را آماده كنين. وقتی پایمون پخت و خنک شد. از مواد ميانی روش بريزين و نوش جان كنين. اين ساوارين به خاطر كره و پنير داخلش بسيار خوش بافت و لطيفه و صد البته خوشمزست. ساوارين به قالبايی گفته ميشه كه روش حفره ای برای پر كردن مواد داره.

اگه نميخواين تند باشه، فقط سس معمولی بزنيد و سس تند رو حذف كنيد. رسپی ساوارین اسپایسی از استاد جنت دوست عزيز هست. برای روشم كه همون حفره قالب های ساوارين رو سليقه ای هر چی كه دوست دارين ميتونين بريزين. مواد پيتزا يا مايه ماكارونی بسته به ذائقه خانواده انتخاب كنيد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

 

[wpcd_comment_listing]

 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها