سبزیجات شکم پر

نان سیب و کرنبری
نان سیب و کرنبری
جولای 25, 2019
چیز کیک توت فرنگی
چیز کیک توت فرنگی
جولای 25, 2019

سبزیجات شکم پر پیشنهادی فوق العاده خوش مزه و چشم نوازه، بخصوص در فصل بهار با وجود سیزیجات متنوع و پر خاصیت بهاری از خوردن سیزیجات شکم پر غافل نشید. از فلفل کاپی، بادمجان و گوجه فرنگی برای این غذای لذبذ استفاده کنید.

طرز تهیه سبزیجات شکم پر

بادمجان ها رو پوست بگیرین، برای این که بادمجان‌ها سیاه نشوند و طعم خود را از دست ندهند و کمتر روغن بگیرن، نمک بزنید. پس از 20 دقیقه آب کشی کنید، خشک کنید و سرخ کنید.فلفل ها رو یه برش طولی بدین 3 دقیقه داخل آب جوش بندازین و سریع خارج کنید تا نرم بشه و حین کار پاره نشه. سر گوجه فرنگی رو بردارین، داخلش رو خالی کنیبن ‌کنار بگذارید.

گوجه فرنگی را پوست بگیرید و به شکل مربع خرد کنید. فلفل‌ها را از وسط دو نیم کنید، تخم‌های آن را خارج کرده و سپس خرد کنید. روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه گرم کنید و سیر و پیاز را تا جایی که رنگشون کمی عوض بشه  داخل آن تفت دهید. گوشت چرخ کرده را به سیر و پیاز اضافه کنید و تا جایی که آبش گرفته شود تفت بدید.

در حالی که گوشت را داخل تابه تفت می دید، گوجه فرنگی پوست گرفته و خرد شده و فلفل سبز را به همراه نمک و فلفل سیاه اضافه کنید و حسابی تفت بدید تا آبش کاملاً جمع بشه. رب را هم حسابی تفت بدید تا رنگش باز شه و با کمی آب جوش اجازه بدید کمی بجوشه.

سبزیجات شکم پر

مواد را از روی حرارت بردارید و جعفری‌ را اضافه و با مواد مخلوط کنید. بادمجان‌های سرخ شده، فلفل های کاپی و گوجه فرنگی ها رو روی سینی بگذارید، به کمک قاشق کمی باز کنید و با مواد تا جایی که می‌تونید داخل آن‌ها رو پر کنید.

برای سس این غذا کافیه رب گوجه فرنگی، نمک و فلفل و سس فلفل رو تفت بدید و به همراه آب جوش روی ابن سبزیجات بریزید. روی ظرف رو با فویل بپوشونید. این سبزیجات شکم‌ پر رو درون فر که با دمای 170 درجه  سانتی گراد گرم شده به مدت 20  تا 25  دقیقه قرار بدید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها