سوپ دال عدس و پنیر فتا

کیک خرمالو
کیک خرمالو
آبان ۱۶, ۱۳۹۸
املت اسفناج
املت اسفناج
آبان ۱۶, ۱۳۹۸

سوپ دال عدس و پنیر فتا سوپ گیاهی خیلی خوشمزه ایست که خیلی راحت و در عین حال لذیذه. سوپ سبک و سلامتی هم هست.

طرز تهیه سوپ دال عدس و پنیر فتا

 يک پياز سفيد را نگينى خرد كنيد و در  مخلوط روغن مايع و كره تفت بدهيد، به حدى كه طلايى بشه.  چون اين سوپ آب مرغ يا گوشت نداره، پيازها رو طلايى ميكنيم كه مزه رو از پياز بيرون بياريم. در همين حين دو حبه سير رنده شده هم اضافه ميكنيم.

به پياز، نمک و زردچوبه، پودر زنجبيل و پودر گرام مسالا، فلفل قرمز تند و رب رو اضافه ميكنيم. عدس قرمز شسته شده، و يک و نيم ليتر آب جوش اضافه ميكنيم.

حرارت را زياد میکنیم و هم میزنیم. بعد از جوش آمدن سوپ، حرارت را كم کرده و در قابلمه را  میبندیم، هر از گاهى كف روى سوپ را جمع  میکنیم. شايد مقدار كمتر يا حتى بيشترى آب لازم باشه  که در صورت لزوم بیشتر میریزیم.

سوپ دال عدس

اگر دوست داريد ميتوانيد از استاک مرغ ( آب حاصل از پخت مرغ ) يا عصاره گوشت استفاده كنيد ولى باور كنيد اين سوپ بقدری خوشمزه ميشه كه نياز نيست.

بعد از نيم ساعت پختن، تمام عدس ها باز و خود به خود پوره ميشه. وقتى سوپ شما به غلظت دلخواهتون رسيد حدود ٥٠ گرم پنير فتا (تبريزى) را با دست تميز يا با چنگال، له كنيد و در سوپ بريزيد و حرارت را خاموش كنيد.

 سوپ را در قشنگترين پياله هاتون بكشيد، مقدار بيشترى پنير و فلفل تازه ساب و كمى روغن زيتون روى سوپ بريزيد و این سوپ گياهى سلامت و سبک رو با انرژى مثبت ميل كنيد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها