چیز کیک شکلاتی کاراملی
چیزکیک شکلاتی کاراملی
تیر ۱۱, ۱۳۹۸
مربای آلبالو
مربای آلبالو
تیر ۱۱, ۱۳۹۸

سوپ شیر یا  سوپ سفيد يا سوپ جو، از خوشمزه‌ترين و پرطرفدارترين سوپ‌هاست. این سوپ‌ها معمولا سوپ‌های مجلسی، غليظ و به اصطلاح پروپيمان هستند. سوپ سفيد هم از اين قاعده مستثنا نيست. اين خوراك میتواند به همراه نان به عنوان يك غذای اصلی مقوی و لذيذ سرو ‌شود.

روش تهیه سوپ شیر

 جو را ساعت ها قبل خیس کرده، سپس آبكشی كنید و همراه يک ليتر آب‌ جوش روی شعله ملايم 10 دقيقه بپزيد. هويج را نگینی کنید و به همراه آب مرغ اضافه كرده. پخت سوپ را 20 دقيقه ديگر ادامه دهيد تا هويج نرم شود. كره را روی شعله متوسط در يك قابلمه كوچک آب كنيد. هنگامی كه كره شفاف شد، آرد را اضافه كرده و مخلوط كنيد. پس از يک دقيقه شير را اضافه كرده. دائم هم بزنيد تا غليظ شده و سس آماده شود. در آخر اگر دوست داشتين قارچ خرد شده را اضافه كنيد.

 مرغ ها را بپزید و از استخوان جدا کرده و ریش ریش کنید. به همراه سس سفيد به سوپ اضافه كنيد. اگر غلظت سوپ زياد بود، كمی آب‌جوش اضافه كنيد. نمك و فلفل سوپ را اندازه كرده و خامه را اضافه كنيد. بعد اضافه کردن خامه، سوپ نباید زیاد جوش بخورد چرا که خامه می برد. پس خامه در آخرین لحظات اضافه شود و سریع خاموش شود. یک یا دو دقيقه قبل از سرو جعفری را اضافه كنيد تا نپزد و رنگش عوض نشود. در صورت تمایل آبلیمو تازه بریزید و یا موقع سرو استفاده کنید که طعم آن را بی نظیر میکند.

سوپ شیر

 نکات سوپ شیر به جای آب مرغ از آب گوشت يا قلم هم میتوانید استفاده کنید.

 به جای شير، سس را با آب مرغ يا گوشت ميتوانيد تهيه كنيد. در اینصورت طعم سوپ متفاوت مي‌شود و اسمش ديگر سوپ سفيد نيست. این سوپ را با جو پرک هم میتوانید تهیه کنید که در اینصورت جو پرک را زياد نپزيد زیرا پخت زیاد باعث له شدن جو پرک می شود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها