سینامون رول یا رول دارچینی

کیک مرغ
کیک مرغ
نوامبر 13, 2019
کوکی شکلاتی کاراملی
کوکی شکلاتی کاراملی
نوامبر 14, 2019

سینامون رول یا رول دارچینی نان بسیار خوشمزه ای هست علاوه بر طعم عالی دارچین در مواد میانی، من سس کارامل و فندق هم روش زدم که خوشمزه تر از همیشه شد.

روش تهیه سینامون رول یا رول دارچینی با سس کارامل و فندق

اول خمیر مایه رو با نصف مقدار شیر ولرم و 1 قاشق شکر مخلوط کنین و بذارید که عمل بیاد. حدود  3 دقیقه لازمه تا روش حباب بزنه و شروع به عمل اومدن کنه.

تخم مرغ و بقیه شیر، شکر و کره خیلی نرم را با همزن دستی بزنید در حدی که فقط با هم ترکیب بشن. خمیر مایه آماده رو بهش اضافه کرده و آرد رو کم کم اضافه کنید و ورز بدید. آرد رو یکباره اضافه نکنین و چند قاشق آخر آرد رو با احتیاط بریزد، شاید خمیر آرد بیشتر یا کمتری لازم داشته باشه. خمیر رو ورز بدید تا صاف و یکدست بشه ( آرد زیاد خمیر رو سفت میکنه و سعی کنین اگر خمیر مقدار کمی چسبندگی داره با ورز دادن خوب چسبندگیش رو بگیرید)

سپس خمیر رو در ظرف چرب شده  قرار داده، روش رو بپوشونین و حدوداً 1 ساعت تا جایی که حجم خمیر دو برابر بشه استراحت بدید. بعد از استراحت خمیر رو روی سطح آرد پاشی شده  به شکل مستطیل به قطر 3 تا 4 میلیمتر باز کنید مواد میانی رو که از قبل مخلوط کردید روی سطح خمیر بپاشید.

سینامون رول یا رول دارچینی

سپس خمیر رو رول کنید و برش بدید. داخل سینی 20 × 30 رول ها رو کنار هم بچینید به طوری که لایه ها و مواد میانی رو به بالا باشد. روی سینی را دستمال تمیز و سبک بکشید و 15 دقیقه دیگه استراحت بدید.

در آخر  روی رول ها رو با تخم مرغ که کمی بهش زعفران یا خامه یا شیر زدید رومال کنید و در فر از پیش گرم شده با دمای 180 درجه به مدت 20 دقیقه تا حدی که از اطراف طلایی بشه بپزید.سپس از فر خارج کنید اجازه بدید روی توری خنک بشه.

وقتی که روی توری خنک کردید روش از سس بریزید و نوش جان کنید. برای تهیه سس کارامل شکر را در تابه بریزید بدون هم زدن اجازه بدید با شعله کم همه دانه های شکر آب بشه و طلایی رنگ و کاراملی بشه، بعد کره و خامه رو اضافه کنید و از اینجا به بعد مرتب هم بزنید تا یکدست بشه. اگر کمی گلوله شد نگران نباشید و به هم زدن ادامه بدید و از صافی رد کنید. وقتی کمی خنک شد مقداری فندق خرد شده اضافه کنید و  روی سینامون رول ها بریزد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها