شیرینی هلالی
شیرینی هلالی
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸
شیرینی کره ای آجیلی
شیرینی کره ای آجیلی
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸

اگه اهل درست کردن شربت خونگی باشید از شربت به لیمو و عطر و بوی خاصش غافل نمیشید. این شربت رو داشته باشید تا دستور یه کیک خاص و خوشمزه با این شربت رو بهتون بگم، چون لازمه اول شربتش رو درست کنید.

طرز تهیه به لیمو

ابتدا به ها رو تميز بشوييد و بعد به ها رو قاچ كنيد. دانه های اونها رو هم دربيارین، ( دانه های اونها رو بذاريد خشک بشه برای سرما خوردگی عاليه استفاده کنید.) آب به ها رو بگیرید، من با آب ميوه گيری گرفتم. آب به رو از صافی رد کنید.

 به ازای سه پيمانه آب به (اينجا منظور پيمانه آشپزی نيست از هر چيزی ميشه استفاده كرد، من از يه كاسه استفاده كردم به عنوان پيمانه) دو پيمانه شكر رو توی دو پيمانه آب حل كنید و از صافی رد كنید و بعد به آب به اضافه کنید.

شکر حل شده در آب و آب به از صافی رد شده را با هم روی حرارت قرار بدید و به محض جوش آمدن زير گاز رو كم كرده و كف روی شربت رو  بگیرید و اجازه بدید آروم آوم بجوشه.

رمز خوش رنگ شدن شربت به لیمو حرارت ملايم هست. بعد از يكی دو ساعت كه حجم شربت كم شد، دم كنی روی  در قابلمه قرار داده و باز هم حرارت رو خيلی خيلی ملايم كرده بگذارید شربت خوب غليظ بشه، البته حواستون باشه نسوزه. غلظتش باید مثل شربت آلبالو باشه.

شربت به لیمو

در آخر يک ليوان فرانسوی آب ليموی تازه اضافه كنید و يه جوش كه خورد حرارت رو خاموش كنید.

اين شربت بسیار خوش عطر و خوشمزه هست و البته يكی از شربت های اصيل شيرازه كه تا حدودی جنبه دارويی هم داره که برای كم خونی بسيار مفيد هست. هم چنين برای دوران نقاهت خيلی توصيه ميشه. بنابراین تا فصل به هست از اين خوشمزه غافل نشيد و برای گرمای تابستون  آماده کنید که ضمن استفاده از این شربت به عنوان رفع عطش از خواص دارویی اون هم بهره ببرید. در پست بعدی کیک به رو با این شربت دارم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها