شیرینی و شکلات

شکلات کره بادام زمینی

مواد لازم :

 

  • پودر قند 55 گرم
  • کره بادام زمینی 125 گرم
  • کره 30 گرم
  • نمک 1 پنسه
  • شکلات تلخ 300 گرم
  • شکلات شیری 300 گرم

شکلات کره بادام زمینی (Peanut Butter Chocolate) شکلات دست ساز و خوشمزه ای هست، میتونین برای ایام عید و یا یه عصرونه کنار چای میل کنین. خیل راحت میتونین این شکلات بادام زمینی رو که از آموزشهای خانم زهرا خورسند هست رو بدون نیاز به وسیله خاصی تهیه کنین.

طرز تهیه شکلات کره بادام زمینی

کره بادام زمینی و کره نرم را روی بخار آب (یا داخل ماکروفر) قرار دهید تا فقط کره ذوب شود. سپس پودر قند و نمک را اضافه کرده و مخلوط کنید تا کرم صاف و یکدستی حاصل شود.

شکلاتهای تلخ و شیری را نیز به همان شیوه فوق، ذوب کنید و جهت کنترل بیشتر داخل قیف کاغذی بریزید و قالبهای شکلات را تا نیمه با این شکلاتها پرکنید و دقت کنید که دیواره قالب نیز پوشش شکلاتی بگیرد. از کرم آماده شده بادام زمینی و کره به اندازه مناسب روی لایه شکلات ریخته و باقیمانده حجم قالب را با شکلات پرکنید.

ورین هلو
ادامه مطلب

قالبهای شکلات را به مدت نیم ساعت داخل یخچال قرار داده تا شکلاتها سفت شوند، سپس شکلاتهای آماده شده را از قالب جدا نمایید.

شکلات کره بادام زمینی

نکته:  اگر از کره بادام زمینی که دارای تکه های ریز بادام زمینی باشد استفاده کنید، کرِم مطلوبتری خواهید داشت.

دقت کنید که دمای ذوب شکلاتها زیاد نشود که در اینصورت، کره کاکائوی شکلات جدا شده و پس از سرد شدن، ظاهری نامناسب پیدا میکند.

جهت راحتی در خارج نمودن شکلاتهای آماده شده، توصیه میشود از قالبهای سیلیکونی مخصوص شکلات استفاده نمایید و در صورت در دسترس نبودن این قالبها، میتوانید داخل قالبهای مینی مافین، کاغذ شکلات قرار داده و این شکلاتها را داخل این کاغذها، تهیه نمایید.

شکلات کره بادام زمینی به راحتی قابل تهیه است و اگر علاقمند به طعم بادام زمینی هستید این شکلات خوشمزه رو درست کنین.

عکس از پیج اینستاگرام khorsand_institute@
زهرا خورسند

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن