شیرینی اسلایس نارگیلی

رپ بوقلمون و پنیر
رپ بوقلمون و پنیر
تیر ۲۲, ۱۳۹۸
پتاژ سیب زمینی
پتاژ سیب زمینی
تیر ۲۲, ۱۳۹۸

شیرینی های اسلایسی جزو شیرینیهای پر طرفدار هستند. این شیرینی ها از 2 لایه خمیر شیرینی و لایه رویی تشکیل شده اند. شیرینی اسلایس نارگیلی از یک لایه خمیر و لایه رویی از نارگیل و تخم مرغ تهیه شده و بسیار خوشمزست.

شیرینی اسلایس نارگیلی

کره و پودر قند را با همزن بزنید تا یکدست و کرمی شود. سپس وانیل و تخم مرغ  را اضافه کنید و با همزن بزنید. یکدست که شد مخلوط الک شده ی آرد و بیکینگ پودر را کم کم بریزید. (این خمیر خیلی کم چسبناک است، در صورت لزوم فقط و فقط 1 قاشق غذاخوری آرد اضافه کنید.) آرد اضافه شیرینی را خشک می‌کند.

خمیر را کف قالب 20 در 20 به قطر 1 سانتی متر پهن کنید. (قالب نیاز به چرب کردن و کاغذ روغنی ندارد.) تمام سطح خمیر با چنگال سوراخ کنید.

اکنون مواد رویه را روی خمیر پخش کنید و با دست یا پشت قاشق مواد را کاملاً روی خمیر فشرده کنید.

اکنون برش بزنید و در فر گرم شده با دمای 170 درجه سانتی گراد بمدت 10 تا 15 دقیقه بپزید. زمانی که زیر شیرینی طلایی شود پخت کافیست. سپس 2 تا 3 دقیقه گریل را روشن کنید، تا شیرینی کمی برشته شود. مراقب باشید بیش از این نماند که میسوزد.

بعد از پخت و خنک شدن برش ها رو مجدد تکرار کنید و به دلخواه تزیین کنید .

شیرینی اسلایس نارگیلی

می توانید مواد را 2 برابر کنید و در قالب بزرگتر درست کنید. خمیر شیرینی نرم و رویه شیرینی خیلی کم کرانچی است که با نگهداری در ظرف دربسته اون هم کاملاً نرم میشود. حتما برش ها را قبل از پخت بزنید چون اگر بعد از پخت برش بزنید خرد میشود. این شیرینی تخم مرغ و بیکینگ پودر دارد، پس خیلی کم تغییر سایز می دهد. بنابراین برش ها را کوچکتر بزنید و چون تخم مرغ دارد، در ظرف دربسته در یخچال نگهداری کنید و 1 ساعت قبل از مصرف از یخچال بیرون بیاورید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها