شیرینی کره ای آجیلی
شیرینی کره ای آجیلی
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸
کوکی ولنتاین
کوکی ولنتاین
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸

شیرینی اسکار سالهاست که کنار مجموعه ای از شیرینی های خوشمزه نوروزی سرو میشه. ورژن اصلی این شیرینی با منشا اروپایی علاوه بر مغزهای خرد شده با کمی مربا تزیین میشه ولی ما بیشتر بدون مربا و با مغزهای خرد شده ازش استفاده میکنیم. در کنار اسکار شیرینی نخودی و شیرینی دارچینی رو هم میبینید که نخودی رو در پستی جدا میگذارم و شیرینی دارچینی رو قبلا گذاشتم و خیلی استقبال شد میتونید در پست شیرینی سینامن استیک یا چوب داچینی کامل ببینید.

طرز تهیه شیرینی اسکار

پودر قند را با کره نرم شده و هم دمای محیط و همچنین پودر هل با همزن برقی بزنید تا رنگش روشن بشه. ( حدود ۷ تا ۸ دقیقه لازمه با همزن بزنید.)

در این مرحله زرده را اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست بشه، در آخر آرد الک شده را کم کم اضافه کنید تا خمیر لطیفی به دست بیاد.

سپس از خمیر گلوله هایی به اندازه کوچک بردارید و بعد داخل سفیده که با‌ چنگال زدید و از لختگی درآمده، بزنید و داخل گردوهای خرد شده بغلطونید، خیلی فشار ندید در حدی که بچسبه کافیه. میتونید مثل من بخشی رو داخل پسته خرد شده بزنید تا تنوع داشته باشید.

شیرینی ها را داخل سینی فر که کاغذ روغنی گذاشتید، بچینید و در فر از قبل گرم شده با دمای ۱۶۰ درجه به مدت  ۲۰ دقیقه بپزید. بعد که از فر درآوردید اجازه بدید خنک بشه و بعد اگر دوست داشتید روش پودر قند بپاشید. ( البته من نریختم)

شیرینی اسکار

این شیرینی چون کره داره حتماً باید در محیط خنک نگهداری بشه و در محیط گرم بو میگیره و باید در کمتر از یک هفته استفاده بشه. با این مواد حدود 25 تا شیرینی خواهید داشت. اگر مغزها درشت باشه به شیرینی نمیچسبه، پس مغزها رو ریز استفاده کنید.

اگر شیرینی خونگی و خشک رو دوست دارید توصیه میکنم شیرینی دارچینی رو هم حتماً ببینید و سایزنش رو سایز دلخواه و مناسب نوروزی برش بزنید. در پست شیرینی سینامن استیک یا چوب دارچینی شیرینی دارچینی کامل توضیح داده شده بدون دیپ سرو کنید و اگر دوست داشتید میتونید کمی شیرینی اون رو بیشتر کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها