کیک سیب خیس کرمدار
کیک سیب خیس کرمدار
فروردین ۷, ۱۳۹۹
نان شیر ژاپنی
نان شیر ژاپنی
فروردین ۷, ۱۳۹۹

تنوع شیرینی های خشک بقدری زیاد و جذابه که اگر صدها مدل شیرینی خشک بگذارم باز هم مدلهای متنوع و خوشمزه دیگه ای هست. عادت کردیم به اینکه همیشه شیرینی نخودی و برنجی پای ثابت شیرینی های نوروزیمون باشه، در حالیکه همین شیرینی بادام زنجبیلی میتونه گزینه خوبی برای نوروز باشه. خیلی ها که عطر زنجبیل رو دوست دارند میدونم که از این شیرینی نخواهند گذشت.

طرز تهیه شیرینی بادام زنجبیلی

همه مواد رو از یخچال خارج کنید که به دمای محیط برسند و کره نرم بشه. آرد رو الک کنید. کره نرم شده و پودر قند را با همزن برقی زده در حدی که سبک و روشن بشه.

وانیل و زرده تخم مرغ و زنجبیل رو اضافه کرده و با همزن بزنید. در آخر آرد رو مخلوط کرده زیاد هم نزنید. یادتون باشه آرد رو به تدریج اضافه کرده و با قاشق مخلوط کنید. خمیر کمی حالت چسبندگی داره و مشکلی نیست. اگه بیش از حد چسبنده بود مقدار جزئی آرد اضافه کنین (خیلی کم)

خمیر رو نیم ساعت داخل نایلون درون یخچال استراحت بدید و بعد در ادامه خمیر رو فرم داده و بپزید.

شیرینی بادام زنجبیلی

پس از استراحت خمیر رو بین دو برگ کاغذ روغنی یا کیسه فریزر به قطر کمتر از نیم سانت با وردنه باز  کرده و با کاتر دلخواه کاتر بزنید . بادام رو داخل سفیده تخم مرغ زره و روی خمیرهای کاتر زده گذاشته و داخل فر از قبل گرم شده با درجه 175 درجه سانتی گراد به مدت 15 دقیقه بپزید. بعد از پخت و خنک شدن سطح بادام ها رو با عسل رومال و با پودر پسته تزیین کنید.

اگر نکته های مربوط به مراحل مخلوط کردن و پخت شیرینی و از قبل گرم کردن فر را رعایت کنید در بافت و طعم شیرینی تاثیر زیادی داره و حتماً شیرینی بدون ایرادی میشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها