نان پنبه ای
نان پنبه ای
فروردین ۵, ۱۳۹۹
چیکن بریانی
چیکن بریانی
فروردین ۵, ۱۳۹۹

بریم که با هم شیرینی دو رنگ مارمالادی رو درست کنیم. خیلی شیرینی خوشمزه و شیکی هست و مطمئنم تو دورهمی ها و یا عید نوروز متفاوت با شیرینی های دیگتون دلبری میکنه.

طرز تهیه شیرینی رو رنگ مارمالادی

کره ذوب شده و خنک شده، پودر قند و وانیل رو مخلوط و با همزن برقی بزنید تا سفید و خامه ای بشه. روغن مایع و سپس تخم مرغ ها رو یکی یکی اضافه کنید و هر بار خوب بزنید و بعد تخم مرغ بعدی رو اضافه کنید. بعد همزن رو کنار بگذارید و نشاسته، نمک و آرد رو خوب با هم مخلوط و در سه مرحله به مایه اضافه کنید و ورز دهید تا خمیری نرم و لطیف بوجود بیاد و به دست نچسبه. ( آرد را با کنترل بریزید)

خمیر را به 4 قسمت تقسیم کنید و به دو قسمت پودر کاکائویی را که دارید بزنین و به دو تای دیگه به همون میزان یعنی 30 گرم آرد سفید بزنید و خوب ورز بدید و چونه کنید و روشون سلفون یا نایلون بکشید تا خشک نشه.

یکی از خمیرهای سفید رو بین دو تا کاغذ روغنی با وردنه، به ضخامت نیم سانتیمتر باز کنین، بعد با کاغذ روغنی بذارید داخل سینی فر. سپس کاغذ روغنی رویی را از روش بردارید و با چنگال همه جای خمیر را سوراخ سوراخ کنین و حدود 2 قاشق چایخوری مارمالاد توت فرنگی روش بمالید. بعد خمیر کاکائویی را هم به همین شکل باز کنین و به کمک کاغذ روغنی بلند کنید و روی لایه اول بذارین و اون رو هم با چنگال سوراخ کنین.

شیرینی دو رنگ مارمالادی

 روی  این لایه را هم حدود 2 قاشق چایخوری مارمالاد توت فرنگی بمالید و به همین ترتیب لایه ها را  ادامه دهید تا لایه آخر. روی لایه چهارم مارمالاد نزنید و فقط با چنگال سوراخ کنید. اگر خمیر از اطراف اضافه داره و منظم نیست با چاقو یا پیتزابر منظم کنید و در فر از قبل گرم شده با دمای 180 درجه سانتی گراد بذارید تا بمدت ۲۵ الی ۳۵ دقیقه بپزه و روش کمی سرخ شه.

سپس روش حدود 3 قاشق غذاخوری مربا یا مارمالاد توت فرنگی بمالین و گردو ریز خرد شده بریزین و برش بدید.

نکته؛ روی خمیر اگر ترک داشت نگران نباشید بعد پخت و ریختن مارمالاد و گردو کاملا پوشیده میشه و در نتیجه کار تاثیر نداره. موقع قرار دادن لایه ها روی هم خیلی دقت کنید تا قشنگ روی هم بیفتن و تا حدودی منظم باشه. دمای فرها با هم متفاوته پس بعد از گذشت ۲۵ دقیقه حتماً چک کنید. از هر مارمالادی میتونید استفاده کنید مثل مارمالاد زردآلو.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها