اسکالپ مرغ
خرداد ۱۷, ۱۳۹۸
خمیر سیر
خمیر سیر
خرداد ۱۷, ۱۳۹۸

شیرینی لیمویی میتونه یکی از گزینه ها برای مراسم عید باشه مواد خاصی نداره و پخت بدون  دردسری داره .فقط به کرم لیمویی احتیاج داره که میشه از قبل هم اون رو تهیه کرد.

روش پخت شیرینی لیمویی

در یک کاسه کره و پودر شکر و رنده پوست لیموترش را با دور تند همزن می زنیم تا سبک و سفید شود (4-3 دقیقه). دقت می کنیم که فقط لایه زرد و پوست بیرونی لیموترش رو رنده کنیم. چرا که پوست سفید باعث تلخ شدن شیرینی میشه. زرده را اضافه میکنیم و یک دقیقه دیگر می زنیم تا کاملاً مخلوط و یکدست شود. آرد را کم کم اضافه میکنیم تا جایی که خمیر به دست نچسبد. (آرد بیش از اندازه  اضافه نکنید که باعث خشک و سفت شدن شیرینی میشه). از ترازو کمک میگریم و خمیر را به اندازه های 15 تا 20 گرمی تقسیم میکنیم. در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشاندیم گرد کرده می چینیم. سفیده تخم مرغ را کمی میزنیم تا از حالت لختگی خارچ شود به وسیله ته خودکار روی خمیر را کمی گود کرده. با برس روی شیرینی را به سفیده تخم مرغ  آغشته کرده و خلال بادام روی ان می ریزیم. و یا حتی میتوانیم به جای استفاده از برس، خمیر را ابتدا در سفیده تخم مرغ و سپس خلال بادام بغلطانیم. در فر 160 درجه به مدت 15 تا 18 دقیقه قرار می دهیم تا طلایی شود. بعد از سرد شدن کامل با کرم لیمو قسمت گود شیرینی را پر می کنیم.

شیرینی لیمویی
شیرینی لیمویی
همه مواد باید در دمای محیط باشند. کره و شکر را میزنیم تا سبک شده، تخم مرغها را هم اضافه میکنیم و مجدد 2 دقیقه با همزن میزنیم، سپس آب لیمو و نمک را اضافه روی حرارت ملایم مرتب هم میزنیم تا  مانند فرنی غلیظ شود. در اواسط کار پوست لیمو را هم درون مواد میریزیم، پس از پخت و خنک شدن کامل درون قیف نایلونی می ریزیم و قسمت های گود شیرینی را با این کرم پر می کنیم.
 
شیرینی لیمویی
 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها