لینزر کوکی
لینزر کوکی
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸
کیک یخچالی کدو حلوایی
کیک یخچالی کدو حلوایی
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸

شیرینی ملکه بادام از شیرینی‌های اسلایسی و مجلسی مخصوص ایام نوروزه که حتماً تست کردید. طرز تهیه این شیرینی که با رویه‌ای از مغز بادام پوشش داده می‌شود، بسیار راحت اما در عین حال حساس است و در صورتی که تمام نکاتی ذکر شده را رعایت کنید، یک شیرینی عالی و بی‌نقص خواهید داشت. ابتدا کراست رو آماده کنید.

طرز تهیه شیرینی ملکه بادام

پودر قند و روغن را با استفاده از همزن خوب بزنيد تا سبک و پفکی شود. تخم مرغ‌ها را به طور کامل به همراه پودر هل و خامه اضافه کنيد و مجدد بزنید.

در این مرحله مواد خشک شامل آرد و بیکینگ‌ پودر الک شده را نیزبه تدریج به مواد قبلی اضافه کنید. مواد را ابتدا با قاشق و بعد با همزن خوب هم بزنید تا به شکل خمیری یکدست دربیاید. وقتی خمیر شکل گرفت، آن را کف سینی آلومینیومی به ابعاد 30 در 40 با ضخامت یکسان پهن کنید. ( کاغذ روغنی درون قالب بیندازید.)

اکنون فر را با دمای 170 درجه سانتی گراد روشن کرده و سینی خمیر را به مدت 10 تا 15 دقیقه در طبقه وسط قرار دهید تا دور خمیر تغییر رنگ داده و طلایی شود.

بعد از این مدت زمان سینی را از فر خارج کرده و سراغ تهیه رویه شیرینی بروید.

شیرینی ملکه بادام

برای تهیه رویه شیرینی؛ کره، خامه، عسل و شکر را با هم داخل قابلمه مناسبی ریخته و به مدت 5 دقیقه، روی حرارت قرار دهید. بعد از 5 دقیقه، خلال بادام را نیز به مواد در حال جوشیدن اضافه کنید. وقتی مواد دوباره به جوش آمدند، زعفران دم‌ کرده را اضافه کنید. قابلمه را از روی حرارت برداشته و روی خمیر نیم‌ پز بریزید.

دوباره سینی را این بار با دمای 150 درجه و به مدت 20 تا 30 دقیقه در طبقه بالای فر قرار دهید تا روی شیرینی طلایی شود. در صورت تمایل می‌توانید یکی، دو دقیقه گریل را نیز روشن کنید. وقتی پخت شیرینی تکمیل شد، روی آن را با پودر پسته تزیین کرده و تا زمانی که کاملا خنک نشده به آن دست نزنید. وقتی شیرینی خنک شد، آن را برش داده و داخل ظرف سرو بچینید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها