شیرینی مونت کارلو نارگیلی

نان دو رنگ شکلاتی
نان دو رنگ شکلاتی
تیر ۷, ۱۳۹۸
سس کلاسیک مارینارا
سس کلاسیک مارینارا
تیر ۷, ۱۳۹۸

شیرینی مونت کارلو نارگیلی بافت ترد و خوشمزه ای دارد که طعم آن با پودر نارگیل زعفرانی تکمیل میشود و گزینه خوبی برای پذیرایی در ایام عید نوروز می باشد. اگر از پسته به جای نارگیل استفاده کنید، مونت کارلو پسته ای خواهید داشت.

طرز تهیه شیرینی مونت کارلو نارگیلی

روغن و پودر قند را برای 5 دقیقه بزنید تا کاملا پوک و روشن شوند. زرده تخم مرغ و وانیل را به مواد اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر به زدن ادامه دهید. در آخر پودر نارگیل و آرد را اضافه کنید و با لیسک مواد را مخلوط کنید. با کمک دست خمیر را جمع کنید و از ورز دادن خمیر خودداری کنید تا به روغن نیفتد.

اگر مواد نرم و منسجم بود که میتوانید ادامه کار را انجام دهید، در غیر اینصورت حتما 1 یا 2 بار از چرخ گوشت رد کنید تا خمیر کاملا نرم و منسجم شود. اگر پودر نارگیل را چند پالس آسیاب کنید، خمیر نیازی به چرخ گوشت ندارد ولی دقت کنید پودر نارگیل به روغن نیفتد.

خمیر را بین دو کاغذ روغنی به ضخامت نیم سانت باز کنید و با کاتر دلخواه برش بزنید. شیرینی ها را با کمی فاصله داخل سینی فر بچینید.

چند قاشق پودر نارگیل داخل کیسه فریزر بریزید و چند قطره زعفران غلیظ به آن اضافه کنید و خوب کیسه را در دست ماساژ دهید تا پودر نارگیل ها زعفرانی شوند.

با سفیده تخم مرغ، شیرینی ها را رومال کنید و بلافاصله تمام سطح شیرینی را با پودر نارگیل زعفرانی بپوشانید و با انگشت یا پشت قاشق به آرامی روی پودر نارگیل بکشید تا به شیرینی بچسبد.

شیرینی مونت کارلو نارگیلی

فر را 15 دقیقه با دمای 180 گرم کنید. سینی را در بالاترین طبقه قرار دهید و برای 15 تا 20 دقیقه بپزید. دقت کنید شیرینی تغییر رنگ زیادی ندهد و نارگیل ها برشته نشوند. اجازه دهید یکساعت در محیط خنک شود سپس در ظرف دربسته قرار دهید یا در سینی بچینید و سلفون بکشید. این میزان مواد حدود 600 تا 700 گرم شیرینی میدهد که تعداد آن با توجه به سایز کاتر متفاوت خواهد بود. به جای پودر نارگیل میتوانید از پودر پسته استفاده کنید و آرد باید قبل از شروع کار 3 بار الک شده باشد. ‌

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها