لازانیا رولی مرغ با سس قارچ خامه ای
لازانیا رولی مرغ با سس قارچ خامه ای
تیر ۳, ۱۳۹۸
رول دارچین و گردو
نان رول دارچین و گردو
تیر ۳, ۱۳۹۸

شاید علت نامگذاری شیرینی نارگیل سوخته استفاده از نارگیل برشته و تفت داده شده است که باعث ترد وکرانچی شدن شیرینی میشه. coconut burned تنوع خوبی برای نوروز و یا یه عصرانه متفاوت در کنار چای می تونه باشه.

طرز تهیه شیرینی نارگیل سوخته

ابتدا پودر نارگیل را درون تابه ای ریخته روی حرارت ملایم مرتب هم بزنید تا تست شده و طلایی رنگ شود. ­هم زدن مرتب نارگیل ها باعث یکدست رنگ گرفتن آنها می شود. بهتره پودر نارگیلی تهیه کنید که چرب باشد. پس از تست شدن به ظرف دیگری منتقل کنید تا بیش از اندازه تغییر رنگ ندهد و کاملاً خنک شود.

کره را خرد کرده و همراه پودر شکر با همزن 2 دقیقه بزنید. اسانس نارگیل، تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده 1 دقیقه دیگر بزنید تا یکدست و پوک شود.

آرد را با نمک مخلوط کرده.  3/4 مقدار آرد را درون مایه تخم مرغ و کره الک کنید و با قاشق هم بزنید. در صورت نیاز و با توجه به نوع آرد با قاشق، کم کم آرد بریزید. با نوک انگشتان خمیر را جمع کنید. مقدار آرد در حدی باشد که خمیر به دست نچسبد. خمیر را نیم ساعت درون کیسه نایلونی استراحت دهید.

شیرینی نارگیل سوخته

بعد از استراحت خمیر را بین 2 تا لایه کاغذ روغنی و یا نایلون با وردنه به ضخامت نیم سانتی متر باز کنید. به وسیله خط کش به مربع های 5 - 4 سانتی متری برش بدین. میتونین از کاتر مربع هم استفاده کنید. در سینی فر که با کاغذ روغنی پوشاندین بچینید. در فری که یک ربع قبل با دمای 170 درجه سانتی گراد روشن کرده اید، قرار دهید. 10 تا 12 دقیقه برای پخت شیرینی زمان لازم است تا لبه های شیرینی رنگ بگیرد و زیر شیرینی کمی طلایی شود. بعد از پخت کاملاً سرد شود. سپس برای تزیین، شکلات را به صورت بن ماری ذوب کنید. گوشه شیرینی را درون شکلات بزنید و با مخلوطی از پودر نارگیل تست شده و ساده (دو رنگ) تزیین کنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها