کوکی شکلاتی گردویی
کوکی شکلاتی گردویی
بهمن ۲۱, ۱۳۹۸
شربت به لیمو
شربت به لیمو
بهمن ۲۱, ۱۳۹۸

رسپی شیرین هلالی رو خیلی دوست دارم و همیشه و به هر مناسنتی این شیرینی ها رو درست میکنم. هر کدوم از دوستانم که تجربه کار با این خمیر رو داشتن خیلی از نتیجه کار راضی بودن. میتونید از هر نوع مربای بدون شهدی برای این شیرینی استفاده کنید.

طرز تهیه شیرینی هلالی

کره را از قبل بیرون بگذارید تا نرم و هم دمای محیط بشه. مثل همه شیرینی ها آرد و بیکینگ پودر را الک کنید.

کره هم دمای محیط را با شکر به وسیله همزن برقی یزنید تا نرم و سبک و لطیف بشه. سپس خامه و زرده تخم مرغ را اضافه کنید و مجدد بزنید. همیشه همراه با زرده وانیل را هم اضافه کنید.

پس از مخلوط کردن مواد و یکدست شدن مایه،  آرد و بیکینگ پودر را که از قبل مخلوط و الک کردید اضافه کنید تا زمانی که خمیر لطفی بدست بیاد. این خمیر را یکساعت بدون اینکه نیازی به ورز دادن زیاد باشه داخل نایلون یا سلفون و درون یخچال استراحت بدید.

پس از یک ساعت استراحت بخشی از خمیر را به شکل مستطیل باز کنید و زیر خمیر رو حسابی و خوب آردپاشی کنید تا به راحتی بتونید کار کنید. با رول کن که سرش دالبری باشه خمیر را از وسط برش بزنید و نصف کنید و بعد با همون رول کن برشهای مثلثی روی خمیر ایجاد کنید. ( تصویر 1 )

 همه خمیر رو به این شکل آماده کنید و بعد روی هر خمیر با نوک قاشق مقدار کمی مربا بدون شهد در قسمت قاعده هر مثلث بریزید.( تصویر 2) از قاعده خمیرها رو رول کنید و شکل کروسان یا هلال به خمیر فرم بدید. ( تصویر 3)

شیرینی ها رو داخل سینی فر که کاغذ روغنی گذاشتید بچینید و در فر گرم شده با دمای 180 درجه قرار بدید تا زمانی که لبه های خمیر طلایی بشه. بین 15 تا 20 دقیقه زمان میبره ولی مراقب باشید نسوزه و چشم ازش برندارید، این خمیر خیلی حساسه و سریع میسوزه. پس از پخت و سرد شدن روشون پودر قند بپاشید و سرو کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها