شربت به لیمو
شربت به لیمو
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸
شیرینی اسکار
شیرینی اسکار
بهمن ۲۲, ۱۳۹۸

 يک مدل شيرينی خيلی خوشمزه دارم كه سريع آماده ميشه برای عید نوروز میتونید درست کنید خیلی وقت گیر نیست. شیرینی کره ای آجیلی جزو اون شیرینی هایی هست نیاز به ابزار و همزن و وسایل خاصی نداره و تقریباً مشابه شیرینی های قبلی است که از مارمالاد و انواع مغزها استفاده میشه. شیرینی مارمالادی مغز دار رو هم که خیلی خوشمزه و شبیه این شیرینی هست میتونید از همین جا ببینید.

طرز تهیه شیرینی کره ای آجیلی

همه مواد به دمای محيط برسند.

كره و روغن رو خوب با همزن دستی مخلوط كنيد تا صاف و يكدست بشه. شكر را هم اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد. بعد رنده پوست پرتقال يا ليمو رو اضافه كنيد. ( میتونید به جای رنده پوست پرتقال از وانیل شکری دکتر اوتکر به میزان 1 پاکت و یا حتی 1/3 قاشق چایخوری وانیل خالص استفاده کنید.)

تخم مرغ را هم اضافه كرده و خوب مخلوط كنيد. بكينگ پودر را به همراه يک پيمانه از آرد اضافه كنيد و خوب مخلوط كنيد. بقيه آرد را بتدريج اضافه كنيد تا يک خمير نرم و لطيف كه به دست نچسبه داشته باشيد.

خمير را بين دو نايلون باز كرده كاتر بزنيد، در سينی فر كه كاغذ گذاشتيد بچينيد. سپس به مدت ٢٠ دقيقه تا يک ربع در يخچال استراحت داده و بعد در فر با حرارت ١٥٠ به مدت ١٥ تا ٢٠ دقيقه در طبقه وسط بپزید. تا حدی كه كمی زير شيرينی ها طلايی بشه بپزيد.

بعد از پخت مارمالاد را با آب جوش رقيق كرده با برس روی شيرينی ها زده و در بادام و يا گردوی نگينی و يا كنجد و نارگيل بزنيد و در ظرف سرو  بچینید. بهتره  شيرينی ها رو در يک ظرف دربسته يک شب تا صبح بگذاريد با رطوبت مارمالاد نرم ميش . شيرينی ها سه تا چهار روز قابل نگه داری است.

شیرینی کره ای آجیلی

نكات شیرینی کره ای آجیلی:

من از بادام و گردو كه كمی با آسياب خرد كردم استفاده كردم.

ميتونيد به جای مغز روی شيرينی ها پودر قند الک كنيد.

مقدار دقيقی از آرد نميتونم بگم چون میزان جذب آب در آردها فرق میکنه ممكنه بيشتر يا كمتر مصرف بشه.

از مارمالاد زردآلو يا سيب كه لوازم قنادی ها دارند استفاده كنيد.

اگر آرد زياد اضافه كنيد شيرينی هاسفت ميشن.

بهتر هست از كره استفاده بشه تا مارگارين.

منظور از قاشق های اندازه گيری، قاشق های اندازه گيری استاندارد قنادی هست.

با توجه به دمای فرها مدت زمان پخت فرق ميكنه و تقريبی هست.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها