اکبر جوجه
اکبر جوجه
دی ۲۰, ۱۳۹۸
دیپ پنیر لبنه و گردو
دیپ پنیر لبنه و گردو با پیاز
دی ۲۰, ۱۳۹۸

فکر نمیکنم کسی باشه که طرفدار شیرینی کشمشی نباشه. شیرینی کشمشی هم انواع مختلف خشک و نرم داره و به نظرم همه جورش خوشمزه است. این پست رو به این شیرینی اختصاص دادم و باز هم رسپی های دیگه ای میگذارم که متناسب با ذائقتون نوع دلخواهش رو درست کنید.

طرز تهیه شیرینی کشمشی

تو این شیرینی از کره و یا روغن صاف قنادی استفاده میشه که نکته مهمش این هست که کره چون تقریباً ۲۰ درصد دوغ داخلش داره، اگر بخواید با روغن صاف جایگزین کنین باید تقریباً ۲۰ گرم کمتر بزنین و البته اینم بگم که شیرینی هایی که با روغن صاف قنادی پخته میشن کیفیت برتری دارن و نرم تر و پوک تر هستن و قابلیت نگهداری بیشتری دارن ولی شیرینی هایی که با کره تهیه میشن برشته تر و ترد تر هستن و شکننده تر بنظر میان و اگه بمونن کمی خشک تر و سفت تر میشن و ماندگاری کمتری دارن. دلیل اصلی اون نقطه جوش یا  ذوبش است و در واقع  کره زودتر و در دمای پایین تری شروع به ذوب شدن میکنه و روغن صاف قنادی دیرتر.

خمیر یا مایه شیرینی که با کره تهیه شده خیلی زود شروع به داغ شدن و ذوب شدن میکنه و باعث زود پخته شدن شیرینی میشه و خیلی زود با دادن گرما حباب های گاز در میان بافت شیرینی تشکیل میشن و چربی اش از بافت و جسم شیرینی بیرون میاد و خوب شکل نمیگیره. ولی شیرینی ای که با روغن صاف قنادی تهیه شده فرصت داره که به فعال و انفعالاتش ادامه بده و بیشتر چربی داخلش بمونه و جسمش شکل بگیره و مدت بیشتری گرما بخوره و حباب ها زود خارج نمیشن و شکل و بافت شیرینی بهتر حفظ میشه و چربی دیرتر از بافت خارج میشه و شیرینی بهتر میتونه شکلش رو تا آخر زمان پخت حفظ کنه.

پس با توجه به این نکات ۱۵۰ گرم کره یا ۱۳۰ گرم روغن صاف قنادی رو با ۱۸۰ گرم پودر قند الک شده با همزن آنقد بزنید تا کرم سبک و پوک سفید رنگی حاصل شود.

حالا دو تا تخم مرغ و ۱/۴ قاشق چایخوری وانیل را  اضافه کنید. دقت کنین تخم مرغ ها رو دانه دانه اضافه کنین و هر کدام را یک دقیقه با همزن زده و سپس بعدی را اضافه کنین.

شیرینی کشمشی

۱۲۰ گرم کشمش پلویی را شسته و خوب خشک کنید و به همراه ۲۵۰ گرم آرد الک شده به مخلوط اضافه کنید و با دور کند همزن در حدی که کامل مخلوط شوند هم بزنید. حالا با قیف و ماسوره ساده از مواد به اندازه یک گردو در سینی کاغذ انداخته شده با فاصله سه سانت قرار بدید. حتماً فاصله را رعایت کنید چون در فر به هنگام پخت پهن میشوند.

 روی شیرینی ها کمی پودر قند الک کنید که به ترک خوردن روی شیرینی کمک میکنه. به مدت ۱۵ تا ۲۰دقیقه در فر از قبل  گرم شده با دمای ۱۸۰ درجه قرار دهید در حدی که دورش کمی طلایی شود.

اجازه بدید کامل خنک شوند سپس از سینی جدا کنین. در ظرف دردار برای جلوگیری از خشک شدن قرار بدید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها