پیراشکی تنوری مرغ و ژامبون
پیراشکی تنوری مرغ و ژامبون
تیر ۳, ۱۳۹۸
لازانیا رولی مرغ با سس قارچ خامه ای
لازانیا رولی مرغ با سس قارچ خامه ای
تیر ۳, ۱۳۹۸

آموزش فاج شکلات بسیار خوشمزه ای رو آوردم که به جای کرنبری که در دستور هست میشه کشمش و یا مویز را جایگزین کرد. البته کرنبری در خیلی از فروشگاه ها و خوشکبار فروشی ها موجوده. رنگ کرنبری نسبت به کشمش زیباتر هست. فاج شکلاتی برای ایام عید گزینه مناسبی هست ضمن این که ماندگار بالایی داره و از یک هفته قبل قابل تهیه است.

روش تهیه فاج شکلات

كف يك قالب مربع يا مستطيل رو چرب كرده و با كاغذ روغنی بپوشونين. طوری كه لبه های كاغذ از ظرف بيرون بياد. (برای راحت خارج کردن فاج از قالب.)

شيرعسلی رو داخل يك ظرف ريخته و ظرف رو داخل ظرف ديگه ای كه تا نيمه با آب داغ پرشده بذارين. روی حرارت ملايم (بن ماری) قرار بدین تا گرم بشه. سپس شكلات رو اضافه كنين و هم بزنين تا شكلات ذوب و مخلوط بشه.

مغزهای بو داده را به همراه كرنبری به مخلوط شكلات و شيرعسل اضافه كنين و مخلوط كنين. سپس ظرف را از روی حرارت بردارين. رنده پوست پرتقال و در صورت تمایل پودر پاپریکا را اضافه کنین. مخلوط شكلاتی رو داخل قالب بريزين و بگذارين يخچال تا خوب ببنده. 4 تا 5 ساعت درون یخچال لازمه که بمونه. میتونین از هر قالبی مثل قالب ناودونی استفاده کنین. (من در گوشه قالب لوف كاغذ گذاشتم ومواد رو ريختم که بصورت مثلثی بشه.)

فاج شکلات

بعد از اينكه شكلات بسته شد، با كاغذ از قالب جداكنين و چند دقيقه بعد كاغذ رو از شكلات جداكنين و برش بزنين. فاج رو داخل ظرف سرو گذاشته و با چای نوش جان كنين. برچسب شكلات رو لوازم قناديا دارن براي زيباتر شدن كار استفاده كنين. مقداری شکلات آب شده روی برچسب بمالین بعد از سفت شدن بزارین روی شکلات و طلق رو جدا کنین. نكته ١: بجای كرنبری میشه از مويز استفاده كنين. نكته ٢: بجای رنده پوست پرتقال از زنجبيل و يا دارچين ميتونين استفاده كنين و پودرپاريكا  رو من بخاطر تركيب رنگی زدم و اجباری نيست. اين فاج فوق العاده لذيذه و داخل يخچال تا يك ماه قابل نگهداريست. از شکلات تلخ یا شیری هم میتونین به جای سفید استفاده کنین.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها