کیک زعفرانی با کرم
کیک زعفرانی با کرم
نوامبر 12, 2019
تارت هات چاکلت
تارت هات چاکلت
نوامبر 13, 2019

 فرنچ تست برای خیلی ها صبحانه ای دلچسبه. این بار فرنچ تست دارچینی رو که به صورت استیکی درست میشه انتخاب کردم. برای میان وعده و عصرونه هم میتونین درست کنین و حتماً به خاطر شکل استیکیش مورد استقبال بچه ها هم قرار میگیره. قبلا رسپی فرنچ تست رولی رو هم گذاشتم، اگر دوست داشتین از همینجا روش تهیه فرنچ تست رولی رو ببینید.

روش تهیه فرنچ تست دارچینی

برای این تست های دارچینی بهتره از نان تست بیات شده استفاده بشه که برش زدنش راحت باشه و حتی راهکار خوبیه وقتی نان تست بیات شده ای دارین این استیک ها رو درست کنین که به بهترین شکل استفاده کرده باشین.

بخشهای تیره دور تا دور نونها رو برش بزنید و برای کار دیگه ای استفاده کنین. هر نان تست رو به 3 یا 4 قسمت بسته به اندازه نونها برش بزنین تا به شکل استیکی و باریک دربیاد.

در کاسه ای تخم مرغ رو کمی بزنید و بعد شیر، وانیل و یه پنس نمک اضافه کنین، بزنید تا یکدست بشه و تخم مرغها کامل با شیر مخلوط بشن.

در یه ظرف تختی شکر و دارچین رو مخلوط کنین تا بعد از اینکه فرنچ تست ها آماده شد داخل شکر و دارچین بغلطونید.

نصف کره رو بریزد تو تابه، روی حرارت ملایم و متوسط قرار بدید تا گرم بشه و یه کمی روغن مایع هم اضافه کنین که کره نسوزه.  برشهای نان تست رو داخل مخلوط تخم مرغ و شیر بزنید تا همه سطش آغشته به تخم مرغ بشه و مراقب باشین مقدار اضافه تخم مرغ رو با تکان دادن ازش جدا کنین ( اگر تخم مرغ اضافه به نون بچسبه بعد از پخت شکل خوب و مرتبی نمیگیره)

فرنچ تست دارچینی

سپس درون تابه بگذارید تا سرخ و طلایی بشن یه طرفشون که طلایی شد برگردونین تا همه جای نونها رنگ بگیره و بلافاصله از تابه به داخل مخلوط و شکر و دارچین منتقل کنین و بغلطونین تا همه قسمتهای نونها با شکر و دارچین پوشیده بشه.

دوباره باقی مونده کره رو بندازین و بخش بعدی نونها رو سرخ کنین. تا وقتی نان ها داغ هست شکر و دارچین به خوبی بهش میچسبه. این تستها رو میتونین با نوتلا یا حتی سیروپ دلخواهتون سرو کنین و تا گرم و داغ هست میل کنین. منبع سایتtheforkbite.com

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها