قارنی یاریخ یا بادمجان شکم پر

کیک مارمالادی
کیک مارمالادی
اکتبر 11, 2019
کیک خیس کرمدار
کیک خیس کرمدار
اکتبر 12, 2019

اگرچه بادمجونهای خوشمزه تابستونی و طعم خوش گوجه های گوشتی و خوش طعم تابستونی بهترین گزینه برای قارنی یاریخ یا بادمجان شکم پر هستند ولی خوردن این غذای محبوب در همه فصول لذت بخشه، بخصوص اگر عاشق بادمجون باشین.

قارنی یاریخ یه غذا از شهر زیبای تبریزه به جورايی غذای تابستونيه چون هم بادمجون های چين اول فراونه، هم گوجه فرنگيهای قرمز و گوشتی و هم آب غوره ترش و خوشمزه تازه موجوده. هم مناسب شام، هم نهار، هم به صورت خوراک و هم با پلو معرکست.

طرز تهیه قارنی یاریخ یا بادمجان شکم پر 

برای شروع پوست بادمجان ها را می گیریم يا (نمی گيريم  و با پوست استفاده میکنیم) با کارد یک برش طولی نسبتاً عمیق در وسط بادمجان ها ایجاد می کنیم. توجه داشته باشید که این برش به این دلیل ایجاد می شود که مواد را پس از سرخ کردن بادمجان در آن بگذاریم.

در این مرحله مقداری نمک روی بادمجان ها می پاشیم و آنها را برای ۳۰ دقیقه کنار می گذاریم تا علاوه بر از بین رفتن تلخی بادمجان ها، آب اضافی موجود در بادمجان ها هم خارج شود و در زمان سرخ کردن روغن کمتری جذب کنند.

حالا به سراغ تهیه مایه داخل بادمجان ها می رویم. برای این منظور پیاز ها را نگینی خرد می کنیم و در یک تابه مناسب با مقداری روغن تفت می دهیم تا طلایی شوند. پس از اینکه پیاز نرم شد سير ريز شده رو با مقداری زردچوبه به تابه اضافه می کنیم.

قارنی یاریخ با بادمجون شکم پر

در این مرحله گوشت چرخ کرده را به همراه مقداری نمک و فلفل سیاه به تابه اضافه می کنیم و خوب تفت می دهیم كمی رب اضافه كرده و همچنان تفت می دهيم تا رنگش تغییر کند. گوجه فرنگی را پوره کرده، پوره  گوجه فرنگی را به تابه اضافه می کنیم و تفت دادن را ادامه می دهیم.در صورت تمایل آب غوره رو اصافه كرده اجازه ميديم به روغن بيفته و کنار میگذاریم

در آخر بادمجون ها رو سرخ كرده و داخل اونها رو با اين مواد پر می كنيم. به همين سادگی قارنی یاریخ با بادمجان شکم پر آمادست با هرچه دوست دارید میل کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها