کوکی کره ای شکلاتی
کوکی کره ای شکلاتی
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸
شیرینی ملکه بادام
شیرینی ملکه بادام
اسفند ۲۹, ۱۳۹۸

 لینزر کوکی Linzer Cookies از شیرینی‌های سنتی و محبوب کشور اتریش هست که در کشورهای اروپایی و امریکایی برای مناسبتهای مختلف از جمله کریسمس پخته میشه. این کوکی با خمیر لینزر تارت درست میشه که یه نوع خمیر کره‌ای ترد و لطیفه و توش پودر بادام یا فندق داره. فکر کردم برای نوروز هم میتونه ایده خوبی باشه.

خمیر به شکلهای مختلفی برش میخوره و بعد از پخت بصورت دو لایه (ساندویجی) با مارمالاد، مربا یا شکلات پر میشه و لایه بالایی برای زیبایی بیشتر و دیدن مربا یا مارمالاد حفره داشته و در انتها هم روش پودر قند میپاشن.

روش تهیه لینزر کوکی

 کره نرم و هم دمای محیط رو با شکر دانه ریز با همزن برقی بزنید تا پفکی و رنگش روشن بشه، یه تخم مرغ هم اضافه و مجدد هم بزنید.

بادام پودر شده و آرد الک شده و همچنین  بکینگ پودر و مقدار کمی دارچین یا هر اسانسی که دوست دارید را اضافه کنید. خمیر رو هم بزنید تا شکل بگیره، نیازی به ورز زیاد نداره چون کره آب میشه و خمیر خراب میشه. بنابراین ورز دادن در حد جمع شدن خمیر کافیه.

خمیر رو لای سلفون بپیچید و با دست روش رو صاف و پخش کنید تا کمی پهن بشه و بعد بمدت یکساعت تو یخچال بگذارید بمونه تا خمیر سفت بشه.

بعد از گذشت این مدت خمیر رو روی سطح آردپاشی شده بذارید و کمی روش آرد بپاشید و با وردنه بضخامت نیم‌ سانت باز کنید و با کاتر دلخواه برش بزنید و بچینید توی سینی فر که کاغذ روغنی انداختید. نصف کوکی‌ها رو حفره‌دار برش بزنید.

لینزر کوکی

سینی رو  داخل فر داغ شده با دمای صد و هشتاد درجه بذارید. بمدت ده الی دوازده دقیقه بپزید تا روش طلایی و لبه‌‌هاش قهوه‌ای بشه.( بیش از این زمان نذارید)

سپس سینی از فر خارج کنید و اجازه یدید از داغی بیوفته و بعد به کمک کاردک بذارید روی توری تا خنک بشه. بعد از خنک شدن روی کوکی‌های حفره‌ دار رو پودر قند بپاشید و روی کوکی‌های کامل رو کمی مارمالاد بذارید و بعد بهم وصل کنید و سرو کنید. میتونید شب یلدا و عید نوروز به شکل دلخواهتون قالب بزنید و با مارمالاد پرتقال یا حتی انار برای یلدا سرو کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها