مافین کدوحلوایی و نوتلا

اسلایس گردویی
اسلایس گردویی
تیر ۱۸, ۱۳۹۸
کیک شکلاتی رژیمی
کیک شکلاتی رژیمی
تیر ۱۸, ۱۳۹۸

مافین کدوحلوایی و نوتلا با طعمی بی نظیر و رنگی جذاب بسیار خوشمزه است و با این مواد 24 مافین خوشمزه خواهیم داشت.

روش تهیه مافین کدوحلوایی و نوتلا

فر را با دمای 200 درجه سانتی گراد گرم كنيد. درون قالب های مافين كپسول قرارداده و يا قالب ها را چرب كنيد. همه مواد خشك را با هم مخلوط و الک كنيد. (به جاي پودر دارچين و جوز هندی و زنجبيل، ميتوانید از ادويه پای كدوحلوايی استفاده كنید.) تخم مرغها و شکر را با دور متوسط همزن تا حدی بزنید که حجم بگیرد و کرم رنگ بشود. روغن را اضافه کنید یک دور بزنید. پوره کدو را نیز اضافه کنید. (پوره را قبلاً در صافی قرار داده تا آبش کشیده شود.) همزن را خاموش کنید.

شیر و مواد خشک را به تناوب با هم مخلوط کنید، در حدی كه مواد يكدست شود. از مواد به اندازه 3/4 از کپسولها پر کنید و یک قاشق مربا خوری از نوتلا روی مواد قرار داده با خلال طرح بندازید. لازم است قبل از اضافه کردن توتلا، آن را 30 ثانیه در ماکرویو قرار دهید تا کمی شل شود. اگر که نوتلا سفت باشد در مواد فرو میرود.

مافین کدوحلوایی و نوتلا

مافین ها را حدوداً 15 تا 20 دقیقه یا تا زمانی که تستر تمیز بیرون بیاید بپزید.(ممکنه کمی نوتلا به تستر بچسبه که مهم نیست.) از فر خارج كنید و مافین کدوحلوایی و نوتلا را به صورت گرم و يا سرد سرو كنيد. اگر همه مافين ها را مصرف نميكنيد، درون ظرف در دار كه هوا به آن وارد نشود، نگهداری کنید.. حتی می توانید اين رسپی را نصف هم بكنيد. نكته مهم، درون هر مافين به مقدار زياد نوتلا نريزيد چون باعث میشود مافين ها خوب پف نكنند. اگر مايل به ريختن نوتلای بيشتری هستيد، بعد از پخته شدن كيك ها، بهشون نوتلا بزنيد.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها