توپک خرما
توپک خرما
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸
بستنی زمستانی
بستنی زمستانی
خرداد ۲۳, ۱۳۹۸

در فصل مرکبات خوردن مربای پرتقال و بسیاری از دسرهایی که از مرکبات تهیه میشن، میتونن لذت بخش باشن. طرز تهیه این مربا آسونه و فقط کمی صبر و حوصله میخواد.

روش تهیه مربای پرتقال

برای تهیه مربای پرتقال از پرتقال معمولی باید استفاده کنین. نوع تامسون نباشه و تا حد امکان پوست نازکی داشته باشه و اگر از پرتقال تو سرخ استفاده بشه بسیار عالی میشه.

با رنده تیز و ابزار مخصوص اسلایس  کردن، اسلایس هایی که کمی ضخیم هست دریک جهت رنده کنین. اگر رنده ندارین با چاقوی تیز حلقه های یکدست و کمی ضخیم از پرتقال برش زده و داخل ظرف پخشی چیده و روشو آب سرد میریزیم، داخل یخچال به مدت ۲۴ ساعت می گذاریم. تو این مدت آب  آن را ۵ الی ۶ بار عوض میکنیم.

بعد از این مدت آب را درون قابلمه ای به جوش میاریم. پرتقالها رو با کفگیر داخل آب جوش ریخته اجازه میدیم 5 تا 6 دقیقه با حرارت ملایم بجوشه تا هم تلخی آن گرفته بشه و هم پوستشون بپزه. حتما تست کنین که تلخ نباشه و بعدش به آرامی و با احتیاط، با کفگیر اسلایس های پرتقال رادر می آوریم. داخل آبکش گذاشته  تا آبشون خارج بشه

مربای پرتقال 2

سپس پرتقالها رو داخل قابلمه ترجیحاً لعابی یا استیل چیده و لابه لاشون شکر میپاشیم میزاریم یک شب داخل یخچال تا آب بندازه.

بعد قابلمه رو روی شعله متوسط میزاریم تا بجوشه و شربت قوام بیاد. بهتره کف ایجاد شده روی مربا رو بردارین. برای تشخیص قوام مناسب میتونین کمی از شهد رو درون ظرفی بریزین و چند دقیقه در فریزر بگذارین و سپس قوام شربت رو چک کنین. میتونین داخل مربا آب یک عدد پرتقال رو هم بگیرین و اضافه کنین ولی مرباتونو کدر میکنه. به جای جوهر لیمو که مانع از شکرک زدن مربا میشه من آب نصف یک لیمو ترش رو میگیرم و زمانی که مربا رو خاموش میکنم اضافه میکنم.

نکته ؛ اگر وسط پخت اضافه کنین سفت و تلخ میشه.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها