نان بروتچن
نان بروتچن
آذر ۱۸, ۱۳۹۸
شیرینی مبروشه
شیرینی مبروشه
آذر ۱۸, ۱۳۹۸

اين پست مرغ ترکی از نوع خيلی خوشمزه است كه ميتونيد برای شام خانواده درست كنيد و لذتش رو ببريد. بادمجان کبابی و یا سرخ شده به همراه ترکیب متنوعی از سس ها به این مرغ طعم خیلی خوبی میده.

طرز تهیه مرغ ترکی

 ابتدا بادمجان ها را كبابی کرده و يا سرخ میکنیم. ( من خودم يه دونه رو كبابی و يه دونه رو سرخ كردم ) بعد مرغ ها را به صورت مكعبی برش ميديم.

حالا سس مرينيت برای مرغ ها رو حاضر ميكنيم، به اين صورت كه در ظرف مناسبی رب گوجه فرنگی، سس باربيكيو و سس كچاپ را اضافه و با نمک، روغن زيتون و فلفل سياه و آويشن و پاپريكا مخلوط ميكنيم. تكه های مرغ را داخل سس ريخته و ماساژ ميديم. حدوداً يک ربع احازه ميديم كه مرغ ها داخل سس بماند.

حالا سراغ بادمجان ها ميريم به اين صورت كه بادمجان كبابی را بلافاصله بعد از كباب كردن داخل كيسه فريزر ميذاريم تا عرق كند و پوستش راحت جدا شود و بعد به همراه يه دونه بادمجان سرخ شده هر دو را با چنگال ريش ريش ميكنيم.

مرغ ترکی

سير را هم له ميكنيم و بادمجان ها و سیر را با ماست و نمک و فلفل مخلوط ميكنيم و کنار ميگذاريم تا مزه ها به خورد هم رود و بورانی ما حاضر بشود.

مرغ ها را هم جدا سرخ ميكنيم احتياجی به اضافه كردن روغن نيست، چون در مواد مرينيت روغن وجود داره.

 ميرسيم به مرحله سرو غذای خوشمزمون كه كف ظرف بورانی بادمجان را ريخته و روش مرغ های سرخ شده و روی آن مقداری فلفل دلمه ای سبز يا فلفل سبز كه كبابی يا سرخ كرديم ميريزيم و تعدادی گوجه سرخ شده گذاشته و در آخر كار كره را داغ كرده و روی غذامون ميريزيم. البته من اين مرحله رو حدف كردم كه چرب نشه.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها