دسر کادایف بستنی
دسر کادایف بستنی
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
چیز کیک بلوبری
چیز کیک بلوبری
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

 مرغ عسلی خوراک چینی با طعم بسیار لذیذی است. این خوراک سسی داره که طبق رسپی اصلی باید با مرغ سرخ شده مخلوط و سپس سرو بشه. در حالی که پس از چند بار تجربه سس را جدا سرو کردم و با مرغ مخلوط نکردم ( جداگانه در کنار مرغهای سرخ شده سرو کردم ) که به نظرم خیلی خوب بود. این شیوه سرو با ذائقه ایرانی هماهنگی بیشتری داشت ولی درستش اینکه با رسپی اصلی آشنا بشید و بعد خودتون انتخاب کنیدکه چطور سرو بشه.

طرز تهیه خوراک مرغ عسلی

سینه مرغ را به شکل نگینی برش بزنید.(سایز خورشی) سپس با نمک، سیر، زنجبیل، سویا سس و آب در کاسه ای مخلوط کنید و حداقل برای نیم ساعت در یخچال بگذارید تا طعم دار شود.

در کاسه بزرگی تخم مرغ را بشکنید، نمک، پودر سیر، بیکینگ پودر، نشاسته ذرت، نیمی از آب را مخلوط کنید. سپس آرد و مابقی آب را هم افزوده و خوب هم بزنید تا غلظت مناسبی پیدا کند و یکدست شود. در آخر روغن را اضافه کرده و هم بزنید. ( آب را یکباره اضافه نکنید ممکن است خمیر زیاده از حد شل شود.)

تکه های مرغ مزه دار شده را درون خمیر آماده بریزید و مخلوط کنید. در تابه متوسطی روغن بریزید در حدی که تکه های مرغ بتوانند در روغن غوطه ور شوند. تکه های مرغ را با کمک سیخ چوبی از خمیر خارج کرده و در روغن داغ بیاندازید. سرعت عمل داشته باشید و تکه های بیشتری در روغن بیاندازید. فقط روی هم تلنبار نشوند بلکه کنار هم قرار بگیرند. چون خمیر در روغن پف میکند و ممکن است تکه های مرغ به هم بچسبند. در حدی سرخ کنید که خمیر کمی رنگ بگیرد ولی رنگش روشن باشد.

 با کمک کفگیر سوراخ دار تکه های مرغ را از روغن خارج کنید و در صافی بریزید. در دو تا سه مرحله همه تکه های مرغ را نیم سرخ کنید و در صافی بریزید.

مرغ عسلی

حالا همه تکه های سرخ شده را به روغن داغ برگردانید و مجددا سرخ کنید تا رنگ طلایی و خوشرنگی بگیرند. این سرخ کردن دو مرحله ای باعث ترد شدن سینه مرغ می شود.

سس خوراک را به این روش آماده کنید: در تابه بزرگی 2 قاشق روغن بریزید، 1 قاشق چای خوری سیر رنده شده و 1 قاشق چای خوری زنجبیل رنده شده اضافه کنید و کمی تفت دهید تا عطر سیر و زنجبیل بلند شود. 4 قاشق سس کچاپ و 1 قاشق عسل و 1 قاشق سوپ خوری شکر قهوه ای و 4 قاشق سوپ خوری آب اضافه کنید و هم بزنید.

مخلوط سس کچاپ را به سیر و زنجبیل اضافه کنید. سس که به جوش آمد و یکی دو دقیقه جوشید، حرارت را خاموش کنید. تکه های سرخ شده مرغ را اضافه کرده و هم بزنید تا با سس آغشته شوند سپس مقداری کنجد بپاشید. مرغ عسلی را در ظرف سرو ریخته و با سبزیجات پخته نوش جان کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها