اطلاعات مفیدترشی و چاشنی

معجون لیمو

مواد لازم :

 

  • لیمو ترش 1/2 کیلوگرم
  • شکر به میزان لازم
  • چوب دارچین به میزان لازم

یه معجون عالی و خوشمزه که کنار چای خیلی میچسبه معجون لیمو میتونه باشه. با لیموترش های خوشمزه تابستونی این معجون دلبر رو برای عصر های پاییزی آماده کنید.

طرز تهیه معجون لیمو

یک ظرف شیشه ای مناسب با در فلزی انتخاب کنید. لیمو ها را که از قبل شسته اید برش های مناسب بزنید.( نه نازک نه کلفت) کف ظرف یک لایه لیمو بچینید، بعد کمی شکر بپاشید. مجدد برش های لیمو بچینید، چند تکه چوب دارچین بریزید و این کار را تا زمانی که ظرف پر شود ادامه دهید . فراموش نکنید لایه آخر حتماً شکر باشد. در ظرف را محکم ببندید تا هوا نفوذ نکند. دارچین را حذف نکنید چرا که ترکیب لیمو و دارچین فوق العاده طعم معجون را خاص و دلچسب می کند.

ترشی انبه
ادامه مطلب

حالا ظرف را در محیط آشپزخانه قرار دهید. جایی که نور بگیرد. در طول روز  چند بار ظرف را تکان دهید تا شهد با همه سطح لیمو ها برخورد کند. بعد از بیست روز معجون شما آماده است و می توانید در یخچال نگهداری کنید.

معجون لیمو

می توانید به جای شکر، عسل یا نبات استفاده کنید تا کاملاً طبیعی باشد و برای درمان سرماخوردگی مفید تر. به این صورت که شکر را کامل حذف کنید و مابین لیمو ها عسل بریزید. در صورت استفاده از نبات حتماً نبات را خرد کنید و بعد به ترکیب لیمو و دارچین اضافه کنید. حتماً در انتخاب ظرف دقت کنید. ظرف با در پلاستیکی طعم معجون را تحت تاثیر قرار می دهد.

این محصول برای پیشگیری از سرماخوردگی و گلودرد در زمستان بسیار مفید و موثر است. معجون لیمو شبها قبل از خواب نیز برای سم زدایی بدن و حمایت از کبد توصیه شده است. امیدوارم این معجون مفید و خوشمزه را درست کنید و به استقبال پاییز زیبا و دل انگیز بروید.

عکس و رسپی از پیج اینستاگرام faghaniatefe@
عاطفه فغانی

برچسب ها
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن