حلوا سه آرد مجلسی
حلوای سه آرد مجلسی
سپتامبر 9, 2019
خورش قیمه
خورش قیمه
سپتامبر 10, 2019

 یه معجون عالی و خوشمزه که کنار چای خیلی میچسبه معجون لیمو میتونه باشه. با لیموترش های خوشمزه تابستونی این معجون دلبر رو برای عصرهای پاییزی آماده کنید.

طرز تهیه معجون لیمو

یک ظرف شیشه ای مناسب با در فلزی انتخاب کنید. لیمو ها را که از قبل شسته اید برش های مناسب بزنید.( نه نازک نه کلفت) کف ظرف یک لایه لیمو بچینید، بعد کمی شکر بپاشید. مجدد برش های لیمو بچینید، چند تکه چوب دارچین بریزید و این کار را تا زمانی که ظرف پر شود ادامه دهید . فراموش نکنید لایه آخر حتماً شکر باشد. در ظرف را محکم ببندید تا هوا نفوذ نکند. دارچین را حذف نکنید چرا که ترکیب لیمو و دارچین فوق العاده طعم معجون را خاص و دلچسب می کند.

حالا ظرف را در محیط آشپزخانه قرار دهید. جایی که نور بگیرد. در طول روز  چند بار ظرف را تکان دهید تا شهد با همه سطح لیمو ها برخورد کند. بعد از بیست روز معجون شما آماده است و می توانید در یخچال نگهداری کنید.

معجون لیمو

 می توانید به جای شکر، عسل یا نبات استفاده کنید تا کاملاً طبیعی باشد و برای درمان سرماخوردگی مفید تر. به این صورت که شکر را کامل حذف کنید و مابین لیمو ها عسل بریزید. در صورت استفاده از نبات حتماً نبات را خرد کنید و بعد به ترکیب لیمو و دارچین اضافه کنید. حتماً در انتخاب ظرف دقت کنید. ظرف با در پلاستیکی طعم معجون را تحت تاثیر قرار می دهد.

این محصول برای پیشگیری از سرماخوردگی و گلودرد در زمستان بسیار مفید و موثر است. معجون لیمو شبها قبل از خواب نیز برای سم زدایی بدن و حمایت از کبد توصیه شده است. امیدوارم این معجون مفید و خوشمزه را درست کنید و به استقبال پاییز زیبا و دل انگیز بروید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها