شکلات با مغز فندق و کره بادام زمینی
شکلات با مغز فندق و کره بادام زمینی
بهمن ۶, ۱۳۹۸
شیرینی رسپیری
شیرینی رسپیری
بهمن ۶, ۱۳۹۸

نوع معمول و متداول موساکا لایه هایی از برشهای بادمجان سرخ شده، پنیر و سس گوشت هست که در آخرین لایه سس غلیظ و لطیف سفید روی موساکا رو میگیره، ولی با سبزیجات دیگه هم مثل سیب زمینی و کدو میشه این غذای رو درست کرد. موساکای نروژی رو با خلال سیب زمینی و مرغ درست کردم  طعمش رو دوست داشتم کلی سبزیجات خوشمزه داخلش بود. رسپیش رو براتون میگذارم.

طرز تهیه موساکای نروژی

سیب زمینی را به صورت خلالی خرد کرده و سرخ میکنیم. گوجه گیلاسی رو هم جدا تفت داده و کنار میگذاریم. قارچ را اسلایس کرده و با شعله بالا تفت میدهیم تا هیچ آبی نداشته باشد.

مرغ ها را مکعبی خرد کرده و با پیاز داغ و فلفل دلمه ای تفت میدهیم. (در این مرحله در تابه رو میگذاریم تا مرغ ها مغز پخت شوند.) کمی رب در صورت دلخواه اضافه کرده و تفت میدهیم وبعد شعله راخاموش میکنیم.

سس سفید را طبق دستور همیشگی آماده میکنیم به این صورت که آرد را در کره تفت کوچک میدهیم و بعد شیر را اضافه کرده و مدام هم میزنیم تا گلوله نشود.

موساکای نروژی

پس از اینکه سس غلیظ شد، کره را اضافه کرده و هم میزنیم و خاموش میکنیم. کف ظرف مورد نظر که قابل حرارت دادن در فر باشه رو از مخلوط مرغی که آماده کرده بودیم پر میکنیم. به همین ترتیب سیب زمینی، گوجه، قارچ را روی آن ریخته و در آخر با سس سفید و پنیر کل سطح آن را میپوشانیم و در فر گرم شده با دمای 180 درجه قرار میدهیم تا پنیر آب و برشته شود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها