موس کدو حلوایی

مربای توت فرنگی
مربای توت فرنگی
تیر ۱۳, ۱۳۹۸
کلوچه فومن
کلوچه فومن
تیر ۱۳, ۱۳۹۸

موس لغت فرانسوی و به معنی کف است. که به دسته ای از دسرها که حالت کفی و سبک دارند، گفته می شود. اگرچه موس فقط به دسرها محدود نشده بلکه نوعی غذا هم به شمار می آیند. در موس های دسری بسته به نوع ماده ای که با تخم مرغ و خامه ترکیب میشود، موس های مختلف داریم مانند موس شکلات و...یکی از خوشمزه ترین موس ها موس کدو حلوایی است بخصوص که با عطر خوش هل و دارچین ترکیب شده باشه.

طرز تهیه موس کدو حلوایی

خامه را بزنید تا فرم بگیرد . به طوری که پس از خارج کردن از فریزر در حالتی که نه خیلی سفت و نه شل است، باشد. شروع به همزدن با همزن میکنیم. (8 تا 10 دقیقه کافیست) زرده ها و یک عدد سفیده را به همراه کمی وانیل و شکر با همزن بزنید. بعد از اینکه کاملاً سفید و سبک شد، آرد را با شیر مخلوط  و به تدریج به مخلوط تخم مرغ اضافه کنید. ذرات آرد باید کامل باز شود. سپس ظرف را روی حرارت خیلی کم قرار داده، مرتب هم بزنید تا غلیظ شود. غلظت مناسب آن در حد فرنی هست و لازم نیست خیلی غلیظ شود. پوره کدوحلوایی و گردو پودر شده را با هم مخلوط و خامه را اضافه کنید. پودر ژلاتین را که در آب سرد ریخته اید، روی بخار آب قرار داده تا ژلاتین کامل حل شود و پس از سرد شدن کامل زرده ها، همه مواد را با هم مخلوط کنید. در این مرحله هل ،دارچین ، وانیل یا ترکیبی از هل و دارچین را بریزید. مواد را برای بسته شدن در قالب یک تکه بزرگ و یا در ظرف های تک نفره بریزید و چند ساعت در یخچال بگذارید . برای تزیین موس کدوحلوایی از مغزها و همچنین خامه فرم گرفته استفاده کنید.

موس کدوحلوایی

 2 روش تهیه پوره کدو حلوایی

روش اول : کدو حلوایی را به چند تکه تقسیم کنید و به کمک قاشق تمام تخم های آن را بیرون آورید. کدو حلوایی را درون سینی فر بچینید و با 200 درجه سانتی گراد فر، به مدت 45 تا 1 ساعت اجازه بدهید کاملا بپزد و گوشت آن نرم شود. پس از پخت، کدو حلوایی را از فر خارج کرده و گوشت آن را با قاشق کنده و درون میکسر بریزید و خوب مخلوط کنید تا کاملا حالت پوره‌ای شود. در این هنگام می‌توانید از کمی پودر شکر برای مزه دار کردن و همچنین از کمی کره برای خوش طعم شدن آن استفاده کنید.

روش دوم : کدو حلوایی را کاملا پوست کنده و گوشت آن را جدا کنید. کدو حلوایی خرد شده را به همراه کمی آب و شکر اجازه بدهید کاملا بپزد. به طوری که در انتهای پخت آب زیادی درون ظرف نباشد. درون قابلمه کمی با هم مخلوط کنید و بعد به همراه کره کدو حلوایی پخته شده را درون تابه‌ای کمی تفت بدهید تا کاملا پوره‌ای بشود و در انتها هم می‌توانید می توانید کمی زعفران آب کرده هم اضافه کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها