کیک اسفنجی
کیک اسفنجی
تیر ۲۰, ۱۳۹۸
کیک شیفون
کیک شیفون
تیر ۲۰, ۱۳۹۸

کیک ساده و در عین حال خوشمزه که با بیسکویت تهیه میشه و در ترکیه به نام minik pastalar یا مینی کیک معروف است. ترکیبی از کرم یا محلبی و بیسکویت کاکائو است، که لایه لایه کرم، بین بیسکویت قرار میگیره.

روش تهیه مینی کیک

ابتدا محلبی را آماده می کنیم. همه مواد محلبی یا کرم را به جز کرم شانتی داخل قابلمه مخلوط کرده و روی حرارت متوسط قرار داده. مدام هم میزنیم تا قوام بیاید و شبیه فرنی شود. سپس از روی حرارت برداشته و هنگامی که گرمای اولیه خودش را از دست داد کرم شانتی ( پودر خامه ) را اضافه کرده با همزن برقی هم میزنیم .( حدود پنج دقیقه )

سپس بیسکویتها را در کف قالب یا ظرف به شکل مربع یک ردیف چیده. از محلبی یا کرم روی بیسکویتها میریزیم تا همه سطح آنها را بپوشاند. دوباره یک ردیف بیسکویت و مجدد کرم  میریزیم. تا تمام شدن محلبی یا کرم این کار را ادامه میدهیم. ردیف بالا و آخر باید بیسکویت باشد.

مینی کیک

در مرحله دوم، خامه را در ظرفی روی حرارت میگذاریم تا از اطراف گرم شده اما نجوشد. سپس شکلات را اضافه کرده و آرام هم میزنیم تا شکلات در داخل خامه آب شود. این گاناش را  روی دسر آماده شده می ریزیم به طوری که همه سطح آن را بپوشاند. دسر را یک شب در یخچال قرار می دهیم تا خودش را بگیرد. هنگام سرو با فندق یا پودر پسته یا حتی گردو خرد شده تزیین و سرو میکنیم.

این دسر بسیار خوشمزه و آسان با بافتی همانند شیرینی تر هست. اگر پودر کرم شانتی نداشتید از پودر خامه معمولی استفاده کنید. هر بسته کرم شانتی 75 گرم است و شما میتوانید از 75 گرم پودر خامه استفاده کنید. مواد کرم یا محلبی را به نسبت قالبتون کم یا زیاد کنید. من از بسته های 125 گرمی بیسکویت eti استفاده کردم چنانچه پیدا نکردید از پتی بور و یا هر بیسکویتی که دوست دارید استفاده کنید. مینی کیک را پس از یک شب در یخچال قرار دادن به اندازه های دلخواه برش زده و سرو کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها