کیک نارنگی کرمدار
کیک نارنگی کرمدار
فروردین ۷, ۱۳۹۹
کیک سیب خیس کرمدار
کیک سیب خیس کرمدار
فروردین ۷, ۱۳۹۹

وقتی قرار باشه دست بکار بشیم و نیازهای اولیمون رو خودمون تهیه کنیم، یکی از اونها درست کردن نان هست. تنوع نانها بسیار زیاده یکی از نانهایی که میتونه این روزها بدردمون بخوره نان آلمانی است. نانوایی بسیار جذابه و میتونه کلی حس و حالمون رو عوض کنه.

طرز تهیه نان آلمانی

خمیر مایه را با کمی از شکر و آب گرم و ولرم مخلوط کرده، ۵ دقیقه زمان دهید تا عمل آید.

آرد، باقی مانده شکر، نمک، جوش شیرین و شیر را در کاسه ای مخلوط کرده، سپس مایه خمیر عمل آمده را بریزید و ورز دهید. کم کم آب را هم اضافه کنید و به ورز دادن ادامه دهید در آخر کره نرم شده را بریزید. خمیر کمی چسبنده است که با ورز دادن خوب، چسبندگی از بین می رود البته قطعا با میکسر این کار راحت ترست.

خمیر را در کاسه چرب شده ۱ ساعت استراحت دهید، بعد از استراحت پف خمیر را با کمی ورز بگیرید و به چونه های مساوی تقسیم کنید و خوب گرد کنید. روی کاغذ روغنی چرب شده بذارید و مجدد ۱۵ دقیقه استراحت دهید. میتونید کاغذهای روغنی را برش های کوچک بزنید و چرب کنید و هر کدام از چونه ها را روی یک کاغذ قرار بدید.

نان آلمانی

در این فاصله آب را جوش بیاورید هر چونه خمیر را یکی یکی داخل آب جوش بندازید در حد چند ثانیه ( به همراه کاغذ روغنی زیر آن داخل آب بیندازید کاغذ جدا میشود)، سپس سریع بردارید و توی سینی که کاغذ روغنی چرب شده پهن کردید، بذارید. به ترتیب تا آخر همین کار را ادامه دهید. سپس نان ها را تیغ بزنید و روی آن کنجد بپاشید. در فر گرم شده با دمای ۱۹۰ درجه  بمدت ۱۵ دقیقه بپزید. چند دقیقه گریل را بزنید تا رویش برشته شود.

بعد از پخت با کره روی نان را رومال بزنید. سطح نان ترد و داخلش نرم و پنبه ای است. کمی از داغی آن که کاسته شد، در پلاستیک داخل فریزر بذارید. این نان رو بدون انجام مرحله جوشاندن هم میتونید بپزید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها