نان اهری

ژله توت فرنگی با کرم شیر
ژله توت فرنگی با کرم شیر
تیر ۲۶, ۱۳۹۸
خاگینه مغزدار تبریزی
خاگینه مغزدار تبریزی
تیر ۲۶, ۱۳۹۸

شهر اهر در استان آذربایجان شرقی نوعی نان سنتی به نام نان اهری دارد که جزو سوغات این شهرستان محسوب می شود و به خصوص در ایام ماه رمضان تقریباً به وفور در اکثر قنادیهای شهر تبریز و دیگر شهرستانها برای عموم عرضه میشود. این نان در سال 94 از سوی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در فهرست آثار ملی ناملموس ایران به ثبت رسید.

این نان خوشمزه باید بافتی ترد و در عین حال نرمی داشته باشد با عطر غالب زنجفیل و هل. دستور این نان خوشمزه اگر دوستان دقت کنند همه سایتها،پیجها و تلگرام و...از همون دستور آرد ششصدگرم همراه با روغن مایع به کار برده شده. درسته شما در نهایت کلوچه ای شیرین خواهید داشت ولی مطمئناً اهری نخواهد بود. اعتماد کردن به هر دستوری نیاز به دور اندیشی دارد. دستور  15 تا 18 عدد نان اهری به شرح زیر است.

روش تهیه نان اهری

ابتدا شکر و کره ذوب شده را خوب با همزن مخلوط میکنیم و بعد از 3 دقیقه تخم مرغ را اضافه می کنیم و حدود 5 دقیقه کاملاً هم می زنیم تا به صورت کرم و سفید رنگ شود. سپس ماست را اضافه می کنیم و در حد اینکه ماست به خورد مواد برود هم می زنیم. آرد را که با بکینگ پودر و زنجبیل و هل هم زده ایم و 2 بار الک کرده ایم، به بقیه مواد کم کم اضافه می کنیم.

اگر مایع بسیار شل بود حدود 50 الی 100 گرم دیگر می توانیم آرد اضافه کنیم. ( پس تو این دستور نه روغن مایع داریم نه ترکیب سرکه و بیکینگ پودر. چون کره پوکی کافی برای خمیر خواهد داد.)  خمیر آماده را سلفون کشیده و حدود 1 ساعت در یخچال استراحت می دهیم تا بتوانیم خمیر را به راحتی با کاتر شکل بدهیم.

نان اهری

بعد از استراحت با کاتر دایره ای و یا پیاله کوچک خمیر را کات کرده و در روی کاغذ روغنی قرار داده و روی نان ها را با مخلوط زرده تخم مرغ و کمی شیره انگور (دوشاب) یا شیره خرما یا عسل و یا پودر قند قلمو می زنیم. (بهتر است دو بار اینکار را انجام بدهیم.) من این بار با ترکیب سفیده تخم مرغ و کمی عسل امتحان کردم که مشکلی پیش نیامد ولی با زرده تخم مرغ نان رویه نارنجی رنگ بیشتری خواهد داشت.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها