نان جو خشک مغزدار

نان سیر پنیری
نان سیر پنیری
دی ۲۲, ۱۳۹۸
کیک پنیر و نسکافه
کیک پنیر و نسکافه
دی ۲۲, ۱۳۹۸

یکی از بهترین نانها از نظر ارزش غذایی که مصرفش به همه افراد توصیه میشه نان جو است و اگر طرفدار نانهای خشک هستید نان جو خشک مغزدار رو حتماً دوست دارید و چقدر خوبه که بتونید خودتون درست کنید.

نان جو به دلیل احساس سیری طولانی مدت میتونه در رژیم کاهش وزن بخوبی استفاده بشه و همین طور در تنطیم عملکرد دستگاه گوراش و کنترل فشار خون و کاهش کلسترول و پیشگیری از دیابت نقش موثری داره و اینها تنها بخش کوکی از خواص این غله مفید هست.

طرز تهیه نان جو خشک مغزدار

ابتدا آرد و شكر را به همراه نمک و آرد جو و سبوس گندم با هم مخلوط كرده و آب را كم كم اضافه كنيد.كمی كه آب را اضافه كرديد روغن مايع را بریزید. ميزان اضافه كردن آب تا حدی است  كه تقريباً خمير نه خيلی نرم و نه خيلی سفت شود. ميزان مصرف آب بستگی به كشش آردتون داره كه ميزان مصرف آب آرد را كشش خمير می گويند.

به مدت ١٥ دقيقه خمیر را ورز دهيد. همين كه خميرتون صاف و يكدست شد به آن سبزيجات خشكتون رو اضافه كنيد و خوب ورز دهيد و بعد چانه كنيد. ٥ دقيقه به چانه ها استراحت دهيد. سپس ميز كارتون را كمی آرد بپاشيد و چانه ها را تا جايی كه ممكنه باز كنيد. هر چقدر نازكتر باز شود بهتر است.

نان جو خشک مغزدار

خمير را دور وردنه بپيچيد و داخل سينی كه چرب كرديد انتقال دهيد. سپس با غلطک نانوايی و اگر نداشتيد با چنگال كاملاً خميرتون رو سوراخ كنيد. بعد رومال آب بزنید. روی خميرتون رو با هر مغزی كه دوست داشتيد يا سبزيجات خشک بريزيد. مجدد با وردنه كاملا روی مغزها رو بکشید تا مغزها كاملاً به خمير بچسبد.

خمير را داخل سينی به اندازه های دلخواه با كاردک يا چاقو برش بزنيد جهت پخت داخل فر داغ شده با دمای 200 درجه بگذارید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها