نان دو رنگ شکلاتی

کیک پنبه ای
کیک پنبه ای
تیر ۶, ۱۳۹۸
شیرینی مونت کارلو نارگیلی
شیرینی مونت کارلو نارگیلی
تیر ۶, ۱۳۹۸

نان دو رنگ شکلاتی با بافتی نرم، سبک و طرحی متفاوت و زیبا و بسیار خوش طعم. حتما این نان رو درست کنین و از خوردنش علاوه بر لذت پختش غافل نباشید. مراحل کار با عکس توضیح داده شده

روش تهیه نان دو رنگ شکلاتی

ابتدا شکر را با شیر ولرم که دمای آن بین 38 تا 40 درجه سانتی گراداست، حل کرده. مایه خمیر رو روش پاشیده، کمی هم زده و روی آن را پوشانده، ۵ دقیقه کنار میگذاریم، تا روی آن حباب ایجاد شود. درظرف دیگری آرد و نمک رو با هم مخلوط کرده و مایه خمیر عمل اومده رو بهش اضافه، هم زده و شروع به ورزدادن خمیر میکنیم.

خمیر که قدری جمع شد، کره همدمای محیط رو بهش اضافه و ورز داده تا خمیر صاف و لطیفی بدست بیاد. چسب کامل رو از خمیر نگیرین و بیش از اندازه به خمیر آرد نزنید. بسته به نوع آرد ممکنه یکی دو قاشق آرد اضافه لازم بشه. سپس خمیر رو به دو قسمت مساوی تقسیم میکنیم. به یه قسمتش کاکائو الک شده اضافه و ورز داده تا خمیر یکرنگ و کاکائویی شود . اگه دیدین خمیر خشکه، یک قاشق غذاخوری شیر اضافه کنین.

خمیرها رو در دو ظرف چرب شده، جدا گانه گذاشته. روی ظرف را پوشانده و حدود یک ساعت بهش استراحت میدیم تا حجم خمیر دو برابر شود.

نان دو رنگ شکلاتی
بعد از حجیم شدن خمیر هر کدام از چونه ها رو به ۵ قسمت مساوی ( بین ۳۰ تا ۴۰ گرم) تقسیم کنید. چونه کرده و روی آن نایلون کشیده، ۱۵ دقیقه  استراحت میدیم. طبق عکس شماره 1  هر کدوم از چونه ها رو به شکل بیضی به ضخامت دو  تا سه میلیمتر و طول تقریبی 20 سانتی متر باز میکنیم. طبق عکس شماره 2  دوتا چونه باز شده رو روی هم قرار میدیم و 2 تا 3 بار با وردنه میکشیم تا بلند تر شوند و در ضمن بهم بچسبند. بدلخواه میتونین جای رنگ بندی چونه ها رو عوض کنین ، مثلا خمیر زیر شکلاتی و رو ساده باشه یا برعکس زیر ساده و رو شکلاتی طبق عکس شماره 3  با چاقو برشهای عمودی با فاصله یک سانت روی خمیر میزنیم . طبق عکس شماره 4  خمیر رو از درازا روی هم میاریم و لبه هاشو بهم فشار داده تا بهم بچسبند. طبق عکس شماره 5  خمیر رو دور خودش میپیچیم . طبق عکس شماره 6 در قالب مافین که با کره یا روغن جامد چرب کرده ایم میگذاریم . روی نان ها را با نایلون پوشانده و یک ساعت بهش استراحت میدیم تا حجمش زیاد بشه. بعد از استراحت رومالی از ترکیب زرده تخم مرغ و شیر می دهیم و در فر برقی 170 با فن روشن طبقه وسط به مدت تقریبی 12 تا 15 دقیقه گذاشته تا روی نان کمی طلایی شود. بعد پخت با عسل رقیق شده رومال کنید. چند نکته: خمیر من یکی دو قاشق آرد بیشتر برد و شش چونه از هر خمیر گرفتم . مواد را دوبرابر کردم . ظرف آب داخل فر فراموش نشه .دمای فرهای مختلف متفاوت است. اگر نان دو رنگ شکلاتی زیاد در فر بمونه خشک و سفت میشه. پس بعد از دوازده دقیقه چک کنین وقتی خلال چوبی از مرکز نون تمیز بیرون اومد و روش طلایی شد، از فر در بیاورید. ، روی توری بگذارید و  پارچه نازکی روی آن گذاشته تا خنک بشه و در ظرف در دار فریز کنید. دمای محیط باعث بیات شدن نان می شود.
نان دو رنگ شکلاتی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها