پودینگ اسفنجی به و گلابی
پودینگ اسفنجی به و گلابی
تیر ۲۳, ۱۳۹۸
کیک نسکافه یا قهوه فوری
کیک نسکافه یا قهوه فوری
تیر ۲۳, ۱۳۹۸

امروز نان سیب درست کردم که بسیار راحت و خوشمزست. این نان جزو نان های فوریه و بافت کیک مانندی داره. تفاوتش با کیک در نوع آردی هست که استفاده میکنیم. برای تهیه نان های فوری ترجیحا آرد مخصوص نان مصرف میشه.

طرز تهیه نان سیب

ابتدا فر رو با دمای 170 درجه گرم کنید. در یک کاسه پوره سیب، شکر، روغن مایع، تخم مرغ و شیر را با مفتول دستی تا جایی که خوب با هم ترکیب شوند، هم بزنید.

آرد و بکینگ پودر و نمک و ادویه ها رو با هم در ظرفی الک کنید و وسطش را گود کنید. مایع تخم مرغی را به مواد خشک اضافه کنید و به آرامی فولد (مخلوط) کنید. در آخر گردوی خرد شده را اضافه و فقط در حد ترکیب شدن و به آرامی و در یک جهت مخلوط کنید. مایه را در قالب چرب شده و آرد پاشی شده بریزید در صورت دلخواه کمی گردو خرد شده روی مایه کیک بریزید.

قالب من لوف بود شما از هر قالب دیگری میتونید استفاده کنید. قالب را در فر از پیش گرم شده به مدت 40 تا 50 دقیقه بپزید.

نان سیب

برای تهیه پوره سیب: سیب ها را پوست کنده و خرد کنید و به همراه آب و شکر و دارچین در ظرفی که گنجایش کافی داشته باشد بریزید و روی شعله متوسط قرار بدید. در ظرف را بگذارید وقتی که سیب ها کاملاً نرم و آبش کشیده شد پوره آماده است. با چنگال یا گوشتکوب سیب ها را له کنید. این پوره به مدت سه روز در یخچال و یک ماه در فریزر در ظرف در بسته قابل نگهداری است. از این پوره در بسیاری از دسرها و همین طور نان سیب استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها