نان سیمیت 

رولت اسفناج
رولت اسفناج
تیر ۲۷, ۱۳۹۸
کیک نیش زنبور
کیک نیش زنبور
تیر ۲۷, ۱۳۹۸

سیمیت نان معروف ترکیه ای و محبوب در دنیاست.نان سمیت نان حلقه ای با رویه ترد و پوشیده از کنجد است. این نان خوشمزه را با شیره انگور رومال کرده، در کنجد فرو برده و در فر میپزند.

طرز تهیه نان سیمیت 

ابتدا آب ولرم و هم دماى محيط را با نوك قاشق شكر و مايه خمير مخلوط كنيد. روی ظرف را پوشانده و حدود 8 دقيقه کنار بگذاريد تا عمل بياید.

آرد ( الک شده )، شكر، نمك، بهبود دهنده، تخم مرغ و وانيل و آب (همون مايه خمير عمل آمده ) را مخلوط كنيد و ورز بديد. سپس روغن را اضافه كنيد و حدود 15 دقيقه ورز بدهید. اگر خيلي چسبنده بود خيلي كم آرد بزنيد. ( نهايتا دو قاشق ) و اگر سفت بود بهش كم كم آب اضافه كنيد.(خمير خیلی کم چسبندگى داشته باشه اشكال ندارد) 10 دقيقه به خميرتون استراحت بديد و روش را با يك كيسه چرب بپوشانید.

پس از استراحت، اندازه يك نارگى حدود 100 گرم چونه بگيريد و روى چونه ها را با كيسه فريزر چرب شده بپوشانيد و دوباره 10 دقيقه به آنها استراحت بديد. بعد هر چونه رو به شكل طناب در بياريد و لوله كنيد و با پيتزا بُر يا چاقوى تيز از وسط برش بزنيد. 2 تا رو مثل طناب به هم بپيچيد و بعد دو طرفش را گرد كنيد و بهم بچسبونيد.

نان سیمیت

 شیره انگور و آب را مخلوط کنید و سپس خمیر نان سیمیت را داخل شهد (مخلوط شيره و آب) بزنید و بعد داخل كنجد بگذاريد. درون سینی فر كه كاغذ روغنى گذاشتيد، با فاصله بچینید و روی نان ها را با كيسه فريزر چرب شده بپوشونيد. اجازه بدید 45 دقیقه تا يك ساعت در جای نسبتاً گرم آشپزخانه استراحت كنند و دوبرابر شوند. در آخر روى نان ها آب اسپرى كنيد و داخل فر از قبل گرم شده با دماى 180 تا 190 درجه سانتى گراد قرار بدین، تا زمانى كه سرخ شوند. حتماً کاسه آب درون فر فراموش نشود. زمان پخت نان سیمیت در فر های مختلف متفاوت است در فر من 20 دقیقه طول کشید. آب برای به عمل آوری خمیر مایه ولرم و مستقیم از شیر مناسب است. حتماً از آرد نان فانتزی استفاده کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها