نان شیرین

بورک مرغ
بورک مرغ
تیر ۱۷, ۱۳۹۸
پیده گوشت
پیده گوشت
تیر ۱۷, ۱۳۹۸

نان یکی از پر مصرف ترین مواد غذایی است و لذت پخت نان خانگی و عطر خوش آن به وقت پخت بسیار دلچسب است. کار با خمیر نان بسیار لذت بخش بوده، اگر تمایل به پخت نان شیرین دارید با ما همراه شوید. رعایت نکات ذکر شده در کیفیت نان بسیار موثر است.

روش تهیه نان شیرین

 ابتدا ماست را کمی گرم کنید و در کاسه ای بریزید، شکر، تخم مرغ، وانیل، مایه خمیر را اضافه کرده و با مفتول دستی هم بزنید. نمک را به آرد اضافه کرده و کم کم به مواد اضافه کنید. بدین شکل که ابتدا 2 پیمانه از آرد را با خیال راحت بریزید و بعد شروع به جمع کردن خمیر کنید. خمیر را به سطح کار انتقال بدید.  در این مرحله خمیر چسبنده است. همراه با آرد، کره به دمای محیط رسیده را کم کم به خورد خمیر داده، تا جاییکه تکه ای از خمیر بدست نچسبد.

دقت کنید که آرد زیاد به خورد خمیر ندهید که نان بعد از پخت سفت میشود. چسب کامل خمیر را نگیرید. خمیر را ده دقیقه  ورز دهید تا کم کم چسب خمیر از بین برود. چنانچه خمیر خیلی چسبنده است و قابل ورز دادن نیست، سطح کار را کمی آرد بپاشید و همینطور روی خمیر را ورز دهید. بعد ورز، خمیر را چونه کنید و در ظرف چرب شده که گنجایش دو برابر شدن را داشته باشد بگذارید. روی ظرف را پوشانده و در فضای آشپزخانه به مدت تقریبی یکساعت تا یکساعت و نیم استراحت بدید تا خمیر ور بیاید. البته این زمان تقریبی است از نشانه های ور آمدن این است که وقتی انگشت خود را داخل خمیر فرو می برید حفره ایجاد شده، پر نشده و همان شکلی باقی بماند.

نان شیرین

سپس با کمی ورز ( 10تا 20 ثانیه ) پف خمیر را گرفته و آن را به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده و چونه کنید. مجدد روی آن را پوشانده و ده دقیقه استراحت دهید. بعد از استراحت سطح کار را کمی آرد پاشی و هر قسمت را به شکل دایره به اندازه بشقاب باز کنید. روغن روی آن مالیده و مقداری شکر بپاشید و سپس لایه بعدی را روی آن بگدارید و دوباره روغن مالی و شکر، تا سه لایه تمام شود. سپس لایه چهارم را بگذارید ولی دیگر روغن و شکر نزنید.

اکنون این خمیر چهار لایه را با وردنه به ضخامت سه تا چهار میلی متر و یا نیم سانتی متر باز کنید.( به شکل یک دایره بزرگ ) بعد با کاتر از بالابه پایین، راست به چپ و طرفین و .... برش زده و در نهایت 24 برش مثلثی بدست می آید و به شکل کروسان رول کنید.

برای پیچیدن خمیر نان شیرین به شکل کروسان، از قسمت پایین مثلث به طرف نوک مثلث، سفت خمیر را رول کنید و در سینی که چرب کرده یا کاغذ گذاشته اید قرار دهید. دقت کنید که لبه باز خمیر زیر قرار بگیرد. روی خمیرهای نان شیرین را بپوشانید. به مدت 30 تا 45 دقیقه استراحت دهید. سپس رومال زده و کنجد بپاشید. در فر برقی با دمای 175 با فن روشن به مدت تقریبی 15 تا 20 دقیقه قرار دهید تا روی آن برشته شود.

بلافاصله پس از خارج کردن از فر با عسل و کمی آب جوش که با هم مخلوط شده اند، رومال  کنید. ظرف آب داغ درون فر را فراموش نکنید. ماست ترش و یا خیلی شل نباشد. دقت کنید اگر استراحت دوم خمیر زیاد باشد بافت خمیر از هم باز شده و پاره میشود.

نان شیرین

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها