چیکن بریانی
چیکن بریانی
فروردین ۶, ۱۳۹۹
توپک کاراملی
توپک کاراملی
فروردین ۶, ۱۳۹۹

دستور این نان نارگیل خوشمزه رو از خانم احدی بیاد دارم که من اصل دستور رو براتون تایپ کردم ولی مدل پیچیدنش رو تغییر دادم. میتونید به سلیقه خودتون فرم دلخواه به خمیرتون بدید.

طرز تهیه نان نارگیلی

ابتدا مایه خمیر را با آب ولرم و یک قاشق از میزان شکر مخلوط کرده و اجازه دهید تا عمل آید( روی ظرف را بپوشانید و 5 تا 10 دقیقه صبر کنید تا روی آن حباب ایجاد شود و پف کند)

در ظرفی دیگر تخم مرغ، شکر باقی مانده، نمک، کره، شیر خشک، شیر نارگیل و پودر نارگیل را با هم مخلوط کرده. سپس مخمر عمل آمده را اضافه میکنیم و در نهایت آرد را کم کم اضافه میکنیم تا خمیر لطیفی بدست آید. ( میزان آرد تقریبی هست و باید به تدریج اضافه بشه تا خمیر لطیفی بدست بیاد و از اضافه کردن آرد زیادی خودداری کنید تا خمیر خشک نشود.)

خمیر را خوب ورز بدید تا چسبندگی خمیر از بین برود، پس از ورز دادن روی آن را بپوشانید و در محیط کمی گرم قرار دهید تا حجم خمیر ۲ برابر شود. پس از آن دست را مشت کرده و هوای داخل خمیر را خارج کرده  و ۳۰ ثانیه ورز دهید.

نان نارگیل

 از خمیر چونه های۷۰ تا ۷۵ گرمی برداشته و در قالب های مافین چرب شده قرار دهید و یا میتوانید سه تا از خمیر به چونه های ۲۰ تا ۲۲ گرمی برداشته و در دست به شکل گرد فرم دهید و کنار هم داخل قالب مافین بگذارید. و مجدد روی آن را بپوشانید تا حجم آن مجدد دو برابر شود و روی آن را سفیده رومال کرده و از مواد رویه وسط آن قرار دهید و در فر ۱۹۰ درجه سانتی گراد به مدت ۳۰ دقیقه تا زمانیکه روی نان طلایی شود قرار دهید.

جهت تهیه مواد رویه که شامل 30 گرم کره سرد، پودر نارگیل به میزان ۳ قاشق سوپخوری و شکر ۲ قاشق سوپخوری است را در حین حجیم شده خمیر آماده کنید. کره و پودر نارگیل و شکر را با دست مخلوط کنید. ( در صورت تمایل میتوانید مواد رویه را داخل نان گذاشته و فقط با سفیده رومال کرده و روی نان را پودر نارگیل بپاشید) من به این شکل خمیر رو فرم دادم و شما به دلخواه یا به روش توصیه شده توسط خانم احدی فرم بدید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها