نان پنیری

کیک ردولوت
کیک ردولوت
مهر ۲۴, ۱۳۹۸
بسبوسه کرمدار
بسبوسه کرمدار
مهر ۲۴, ۱۳۹۸

در این پست یه نان پنیری داریم. نان خوشمزه ای که داخل قالب مافین پخته شده. میتونیم برای میان وعده بچه ها همراهشون به مدرسه بفرستیم. ضمن اینکه خیلی خوشمزه و لطیفه، از لذت پختن نون خونگی و عطر و بوی خوشش هم بهره میبریم.

روش تهیه نان پنیری

مایه خمیر را در نصف پیمانه شیر گرم و یک قاشق غذاخوری شکر ( از مقدار شکر مواد لازم جدا میکنیم ) و همچنین آب گرم حل کرده و مخلوط میکنیم. روی ظرف رو کاور کرده و 10 دقیقه کنار میگذاریم تا خمیر مایه عمل بیاد. میزان گرمای آب و شیر باید در حدی باشد که دست را نسوزاند.

 روغن و ماست و سفیده تخم مرغ را در ظرفی دیگر با هم مخلوط میکنیم.

 آرد و ببکینگ پودر و باقی شکر و نمک را نیز با هم مخلوط مبکنیم. مایعات را بتدریج به مخلوط آرد اضافه و ورز میدیم تا خمیر نرم و شلی بدست بیاد. خمیر بدست میچسبه برای جمع کردنش کف هر دو دست را چرب میکنیم و خمیر رو ورز میدیم و بعد آن را چونه میکنیم.

داخل کاسه چرب شده میذاریم با سلفون کاور کرده در جای گرم قرار میدیم تا کاملاً حجیم بشه و خمیر بالا بیاد و داخلش پوک بشه.

نان پنیری

پس از حجیم شدن از خمیر به اندازه های دلخواه برداشته چونه میکنیم، کف دست پهن کرده و داخلش پنیر میذاریم دوباره چونه میکنیم. چونه ها رو  داخل قالب کاپ کیک چرب شده میذاریم. سپس با زرده تخم مرغ رومال کرده و کنجد می‌پاشیم. با دستمال آشپزخونه تمیز مجدداً نیم ساعت کاور میکنیم تا دوباره عمل بیاد و پف کنه.

بعد از استراحت دوم داخل فر که از یک ربع قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد گرم شده به مدت 10 دقیقه قرار میدیم، تا کاملاً روی نان طلایی بشه. وقتی از فر در آوردیم ده دقیقه با دستمال کاور میکنیم و بعد سرو میکنیم. به جای نان پنیری میتونین داخل نان هر چی دوست دارید بذارید و هر مدلی که دوست دارین فرم بدید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها