نان کاترپیلار

چیز کیک انگور یاقوتی
چیز کیک انگور یاقوتی
تیر ۲۵, ۱۳۹۸
ژله توت فرنگی با کرم شیر
ژله توت فرنگی با کرم شیر
تیر ۲۵, ۱۳۹۸

نان کاترپیلار بافت خیلی خوبی داره و با مواد درونی مثل ترکیب گوشت چرخ شده و افزودنی های دلخواه و یا حتی ترکیب مرغ و سبزیجات پر میشود. این نان با حداقل روغن آماده میشه که ویژگی مثبت این نون محسوب میشه.

طرز تهیه نان کاترپیلار

مایه خمیر را با شکر و آب ولرم مخلوط کرده، برای 5 تا 10 دقیقه کنار می گذاریم تا عمل آمده و پف کند. سپس آن را با آرد، نمک، بیکینگ پودر، روغن، کره ذوب شده و نصف یک عدد تخم مرغ زده شده مخلوط میکنیم. (بقیه تخم مرغ را برای روی نان کنار میگذاریم.) شیر را کمی گرم کرده و سپس کم کم به مواد اضافه میکنیم و خمیر را به هم میزنیم تا شکل بگیرد. (شیر را یکباره اضافه نکنید. شاید همه شیر مورد استفاده قرار نگیرد.) اگر خمیر کمی چسبنده شد یک تا دوقاشق غذاخوری آرد اضافه کنید.

خمیر را به مدت 5 تا 10 دقیقه روی سطح آردپاشی شده ورز میدهیم. سپس داخل کاسه ای که با کمی روغن چرب شده قرار داده، روی آن را با سلفون یا حوله آشپزخانه پوشانده و در جای گرمی به مدت 1 ساعت استراحت می دهیم تا حجم خمیر 2 برابر شود. فر را با دمای 180 درجه سانتیگراد یا 350 درجه فارنهایت گرم می کنیم.

خمیر را که حالا حجم آن دو برابر شده کمی ورز داده، به 4 قسمت مساوی تقسیم کرده و آنها را گرد می کنیم. یک قسمت را برداشته و با وردنه به صورت بیضی با طول تقریبی 20 و عرض 10 سانتیمتر پهن کرده تا ضخامت آن به دو تا سه میلیمتر برسد.

نان کاترپیلار

کمی از مخلوط مواد میانی برداشته و در یک طرف خمیر و در راستای طول آن ریخته و لبه خمیر را روی مواد برمی گردانیم. لبه دیگر را به صورت نوارهای باریک با چاقو برش داده و نوارها را تک تک روی لبه دیگر برگردانده و در زیر خمیر محکم میکنیم. به خمیر فرم داده، 20 دقیقه استراحت داده. سپس با قلموی آشپزخانه از باقیمانده تخم مرغ روی خمیر مالیده و کمی کنجد، کنجد سیاه و نمک نیز روی آن میپاشیم. بقیه خمیر را نیز به همین ترتیب درست کرده و روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشاندیم قرار داده و به مدت 20 تا 25 دقیقه درون فر می پزیم تا نان کاترپیلار پف کرده و روی آنها طلایی شود.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها