نان کاتمر

پتاژ سیب زمینی
پتاژ سیب زمینی
تیر ۲۳, ۱۳۹۸
پودینگ اسفنجی به و گلابی
پودینگ اسفنجی به و گلابی
تیر ۲۳, ۱۳۹۸

نان کاتمر نان ماهیتابه ای بسیار خوشمزه با بافتی بی نظیر و ورقه ورقه مانند شیرینی ناپلونی است. کاتمر در زبان ترکی به معنی لایه لایه است. با مواد ذکر شده 5 نان کاتمر خواهیم داشت.

روش تهیه نان کاتمر

شکر و خمیر مایه را با هم مخلوط کرده و با مقداری از آب ولرم دستور مخلوط میکنیم و کنار گذاشته تا عمل بیاید. حدود ده دقیقه زمان می برد. چنانچه درپوشی روی آن قرار دهید زودتر به عمل می آید. آرد و نمک را در ظرفی ریخته وسطش را گود میکنیم و خمیر مایع عمل آمده را اضافه میکنیم.

آب را هم اضافه و آرام آرام، از اطراف شروع به خمیر کردن میکنیم. خمیر نرمی بدست می آید اگر چسبنده بود فقط  کمی آرد اضافه میکنیم. وقتی خمیر آماده شد و دیگر به دست نچسبید روی آن را پوشانده و نیم ساعت تا یکساعت کنار گذاشته تا ور آمده و حجمش دو برابر شود.

خمیر را به اندازه نارنگی کوچک تقسیم کرده و چونه میکنیم از این مقدار پنج الی شش عدد چونه به دست می آید. سطح کار را کمی آرد پاشیده و خمیر را خیلی نازک باز میکنیم و سطح خمیر را با کره آب شده  محلی خیلی خوب چرب میکنیم.

گوشه های خمیر را تا کرده تا کره از داخل خمیر بیرون نریزد و آن را از طول رول میکنیم.(مانند شیرینی رولت)

رول خمیر را مجدد با کره چرب و از یک طرف رول میکنیم. (به شکل حلزونی) همه چرب کردنها بخاطر این است که خمیر بعد از پخت لایه لایه شود. پس حتماً به مقدار کافی چرب کنید.

نان کاتمر

همه چونه ها را به این شکل آماده و روی آنها را با نایلون میپوشانیم و یکساعت در قسمت پایین یخچال قرار میدهیم، تا کره های داخل خمیرها سفت شود.

بعد از این زمان از یخچال در آورده و سطح کار را کمی آرد پاشیده و با دست آرام آرام از همان قسمت روی خمیر که دریخچال گذاشتیم، روی خمیر میکشیم تا قطر خمیر نازکتر شود. یکم پهن ترمیکنیم (یعنی با دست خمیر را پهن تر میکنیم )

خمیر آماده را درون ماهیتابه گذاشته و مجدد چرب کرده و دو طرف نان ها را سرخ میکنیم. نان کاتمر هر چه قدر چرب تر باشه خوشمزه تر است. اگرچه این نان خوشمزه با کره محلی بهتره درست بشه اما با کره های دیگر هم قابل تهیه است.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها