نان کماج همدان

کیک نیش زنبور
کیک نیش زنبور
تیر ۲۸, ۱۳۹۸
باقلوای لانه بلبل
باقلوای لانه بلبل
تیر ۲۸, ۱۳۹۸

نان کماج همدان یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین شیرینی‌های استان همدان است که به همراه تعدادی دیگر از شیرینی بومی و سنتی این شهر، به ثبت ملی رسیده‌. برای تهیه این نون خوشمزه همراه باشید.

طرز تهیه نان کماج همدان

براي تهيه اين خمير همه مواد با دست مخلوط ميشن بنابراین، از تمیز بودن دست هاتون مطمئن بشید. كره و شكر رو مخلوط كرده و با دست مخلوط كنين. شهد و ماست و بقيه مواد رو اضافه كرده و هم بزنيد.

آرد و بكينگ پودر را مخلوط و يك بار الك كنيد. آرد رو به مواد مايع اضافه كرده تا خمير لطيفي بدست بياد. کار با این خمیر بسیار راحته و اصلاً نياز به ورز دادن نداره، در حد مخلوط و يک دست شدن كافيه.

 همچنین این خمير نياز به استراحت هم نداره. فر را با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن کنید. خمير رو به 14 تا 15 گلوله تقسيم كنين.

بين دو نايلون خمير رو بازكنين و قالب بزنين. چانه های قالب زده رو داخل سينی فر بچينيد و رروی آن ها رومال بزنید.(رومال ترکیبی از زرده تخم مرغ به همراه 1 قاشق شیر یا ماست و چند قطره زعفران است.)

روی خميرهای زرين شده كمی كنجد بپاشين و سينی را داخل فر داغ در طبقه وسط فر به مدت 20 تا 30 دقيقه بگذارید، تا روی نان طلايي بشه.

بعد از پخت سيني را از فر خارج كنيد و بعد از كمی خنك شدن، نان ها را به ظرف سرو منتقل کنین و به همراه چای داغ نوش جان کنین.

نان کماج همدان
نان کماج همدان

چند نکته مهم در مرد نان کماج همدان

1- حتماً برای اندازه گیری دقیق از ترازو استفاده كنين.

2- از اضافه كردن آرد اضافه خودداری كنين، خمير این نان فوق العاده لطيف است.

3- بعد از اينكه قالب زدين خمير اطراف قالب رو باخمير اصلي قاطي نكنين، کنار گذاشته و آخر کار به همراه اضافه های دیگر قالب بزنید.

نان شيرينی خوشمزه و نرم رو بعد از خنك شدن، داخل نايلون قرار بدید و روی آن دستمال تمیزی قرار بدید تا نرم بمونه. همچنین میتونید این نون رو فریز کرده و تا 1 ماه نگهداری کنید.

نان کماج همدان

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها