کیک خرما و دارچین
کیک شیره خرما و دارچین
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸
پودینگ فندق
پودینگ فندق
خرداد ۲۶, ۱۳۹۸

رزماری یکی از بی نظیر ترین طعم دهنده هایی است که در طیف وسیعی از غذاها کاربرد داره. برای طعم دار کردن نمک از سبزیجات مختلفی میتونیم استفاده کنیم که رزماری یکی از اونهاست و اگر چه نمک با طعم رزماری به صورت آماده در بعضی فروشگاه ها پیدا میشه، ولی تهیه آن میتونه بسیار لذت بخش باشه. در این رسپی از لیموترش زرد و سیر تازه استفاده شده که هماهنگی زیادی با رزماری داره و میتونین با لیمو سبز و موسیر جایگزین کنید. همچنین از سبزیجات دیگه ای مثل ریحان، جعفری، آویشن تازه و یا هر سبزی دیگه ای میشه استفاده کرد.

روش تهیه نمک با طعم رزماری

رزماری را می شوریم و برگ های آن را جدا می کنیم. نمک، رزماری، پوست زرد رنگ لیموترش (مراقب باشید پوست سفید لیموترش باعث تلخ شدن نتیجه کار میشه ) و همین طور سیر را داخل غذاساز می ریزیم و مخلوط میکنیم تا همه مواد خرد شده و با نمک مخلوط بشن. حالا مواد رو روی یه سینی مثل سینی فر می ریزیم. گنجایش سینی به حدی باشه که ترکیب نمک با سبزیجات به هم نچسبن و با دست از هم جدا شون میکنیم. چندین ساعت متناسب با شرایط محیط در فضای آزاد و دمای محیط می گذاریم تا خشک شوند. سپس در ظرفی که در محکمی داشته باشه و هوایی داخلش وارد نشه میریزیم. 1 تا 2 هفته قابل نگهداری هست.

نمک با طعم رزماری
نمک با طعم رزماری

برای ماندگاری بیشتر این نمک میتونین اونها رو بعد از خرد شدن، روی سینی فر بریزید و با دمای کم درون فر بگذارید و هر از گاهی اونها رو زیر و رو کنید. تا کامل خشک بشن و رطوبتی نداشته باشند. از این نمک در انواع گوشت های قرمز و سفید، سبزیجات بخارپز و گریل، سیب زمینی گریل شده یا سرخ شده و همین طور روی بعضی نانها مثل فوکاچیا و همچنین به عنوان طعم دهنده در سس ها می توان استفاده کرد.

 
نمک با طعم رزماری
 

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها