املت اسفناج
املت اسفناج
آبان ۱۷, ۱۳۹۸
کاکا کدو حلوایی
کاکا کدو حلوایی
آبان ۱۷, ۱۳۹۸

ووپی پای یکی از تنقلات محبوب آمریکائیه که به شکل مینی ساندویچ، از دو کیک گرد و لطیف که به اندازه کف دست هستن تشکیل شده و وسط این دو لایه با یک کرم پر می شه.

کیک ها و شیرینی های ساندویچی شکل از دوران ویکتوریایی ( 1901 - 1837) در دنیای شیرینی پزی معرفی و متدوال شد. سایز ووپی پای از شیرینی های ساندویچی مشابهش خیلی بزرگتره، بقیه شیرینی های ساندویچی اندازه بیسکویتن ولی ووپی پای اندازه کف دسته و معمولاً بین دو نفر تقسیم می شه.

این شیرینی از ابتکارات فرقه آمیش Amish ایالت پنسیلوانیای Pennsylvania آمریکاست. مردمان این فرقه بسیار سنتی، بدون امکانات و ساده زندگی می کنن. اونها از کیک باقیمونده این دسر رو برای بچه ها درست می کردن و گفته می شه وقتی بچه هاشون تو کیف مدرسشون چنین اسنکی می دیدن از شادی داد می زدن Whoopie ( به معنای هوووورررا) و به نوعی این اسم از ابراز علاقه ی بچه ها به این دسر روش گذاشته شده. منبع از سایت www.spoon-feed baking است، اطلاعاتی در مورد این شیرین گذاشتم تا بشتر آشنا بشیم.

من این شیرین رو در سایز کوچیک و به صورت مینی ووپی پای درست کردم.

طرز تهیه ووپی پای

کره و شکر را خوب میزنیم تا یکدست و کرم شود.( این مرحله ترکیب شکر و کره رو به خوبی و در زمان کافی انجام بدید.)

سپس تخم مرغ و وانیل را اضافه کرده و به زدن ادامه میدهیم. شیر و شکلات را با هم بن ماری کرده و بعد از خنک شدن به مواد اضافه میکنیم و با بقیه مواد کاملاً مخلوط میکنیم.

سپس آرد و پودر کاکائو و بکینگ پودر را با هم مخلوط و الک کرده و اضافه میکنیم و فقط در حد مخلوط شدن با حرکت آهسته همزن هم میزنیم.

ووپی پای

این مایه بدست اومده غلیظ است. کف سینی فر کاغذ روغنی پهن میکنیم و مایه شیرینی را داخل قیف ریخته و بدون ماسوره به اندازه دلخواه و یک اندازه کف سینی فشار میدهیم و بعد سینی را داخل فر میگذاریم.

فر را از قبل با دمای 160 درجه سانتی گراد روشن کرده تا گرم شده باشد و  10 دقیقه در فر میپزیم. در این فاصله پخت شیرینی کرم را آماده میکنیم. به اینصورت که خامه را فرم میدهیم. پنیر خامه ای یا ماسکارپونه را کمی با پودر شکر میزنیم‌ تا یکدست شود. سپس خامه و پنیر را با هم به آرامی ترکیب کرده و بعد از خنک شدن شیرینی ها بین دو لایه شیرینی قرار میدهیم و سرو میکنیم.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها