پاستا پنه مرغ با سس باربکیو

نان کره ای لایه ای
نان کره ای لایه ای
تیر ۱۲, ۱۳۹۸
حلوا شکلاتی
حلوا شکلاتی
تیر ۱۲, ۱۳۹۸

پاستا پنه مرغ با سس باربکیو از انواع پاستاها با سس کمی شیرین و البته خوشمزست. با پنیر چدار، سس باربکیو و مقداری سبزی طعم دیگری از پنه رو تجربه کنید.

روش تهیه پاستا پنه مرغ با سس باربکیو

 برای این پنه از فیله مرغ استفاده میکنیم که هم نیاز به برش زدن نداشته باشه و هم به سرعت پخته میشه. اگرچه که میتونید سینه مرغ رو هم جایگزین فیله کنید. در این صورت سینه را نواری برش بدید. راز خوشمزگی این غذا سس ترکیبی از آب مرغ، سس مارینارا و سس باربکیو ست. سس مارینارا در پست جدا توضیح داده شده.

فیله های مرغ، سس مارینارا، سس باربکیو، استاک مرغ و پودر سیر و پودر پباز را با هم مخلوط می کنیم. اجازه میدیم چند ساعت فیله ها در این مواد مرینیت بشن. سپس با همین مواد می پزیم تا آب آن کم شده و سس غلیظی باقی بمونه و در ضمن مرغها پخته شوند.

پاستا پنه مرغ با سس باربکیو

پاستا پنه را طبق دستور روی پاکت آن می پزیم و آبکش می کنیم. سپس به همراه مقدار کمی از آب پاستا به مرغ و سس اضافه می کنیم. ( آب پاستا باعت غلیظ شدن و خوش طعم شدن سس میشه .) سس باقی مانده از پخت مرغ و 1/3 سس باربکیو دیگر را به همراه پنیر چدار رنده شده و پیازچه خرد شده را روی آنها می ریزیم. در ظرف رو می بندیم تا با حرارت کم پنیرها آب شوند. 3 دقیقه حرارت کافیست.سپس مخلوط کنید و در ظرف بکشید و با پنیر چدار و پیازچه اضافه و جعفری تزیین و سرو کنید. از یک عدد عصاره مرغ آماده و پودر شده به جای استاک مرغ، در پاستا پنه مرغ با سس باربکیو میتوانید استفاده کنید.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها