کیک پنیر و نسکافه
کیک پنیر و نسکافه
دی ۲۳, ۱۳۹۸
حلوا بوتیکی
حلوا بوتیکی
دی ۲۳, ۱۳۹۸

خیلی وقتا توی دستور غذا، دسر یا کیک و شیرینی فقط از زرده‌ تخم مرغ استفاده میشه، شما با سفیده‌‌های اضافه چی کار می‌کنین؟ یه دسر ساده خوشگل و خوشمزه رو بهتون پیشنهاد میدم ، پاولوا دسری ساده هست که میتونید با سفیده تخم مرغ به تنهایی و بدون زرده درست کنید.

یه نکته در مورد سفیده تخم مرغ که حتماً به کارتون میاد؛ سفیده‌ تخم مرغ تو ظرف کاملاً تمیز با در بسته تو یخچال تا دو هفته موندگاری داره. من توی همه‌ کیکهایی که درست می‌کنم یه سفیده‌ تخم مرغ اضافه می‌کنم تا به پف بیشتر کیک کمک بکنه. یه وقتایی هم دنبال رسپی‌هایی میرم که فقط سفیده‌ تخم مرغ داره، یکی از اونها دسر استرالیایه پاولوا است که با سفیده تخم مرغ درست میشه و بعد با میوه و خامه تزیین میشه.

طرز تهیه پاولوا (pavlova)

سفیده رو نیم ساعت بذارین تو دمای اتاق بمونه.

فر رو با دمای صد و پنجاه درجه سانتیگراد روشن کنین.

سفیده رو با وانیل و کرم تارتار با همزن برقی بزنین تا فرم بگیره. حالا شکر رو قاشق قاشق اضافه کنید و بعد از هر یک قاشق سی ثانیه بزنید تا دونه‌ های شکر کاملاً حل بشن.

پاولوا

توی سینی فر کاغذ روغنی بذارید و مایه‌ آماده شده رو توی قیف بریزید و به صورت دایره‌ های منظم روی سینی بریزین و بعد با کمک یک قاشق چایخوری وسطشون رو یه کم گود کنین. حالا به مدت سی و پنج دقیقه سینی رو داخل فر بگذارید. بعد از این مدت فر رو خاموش کنین و اجازه بدین پاولوا به مدت یک ساعت دیگه توی فر با در نیمه باز بمونه. بعد از این زمان می‌تونین با احتیاط از روی کاغذ فر بر دارین و با خامه و میوه‌ تازه تزیینش کنین.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها