پای سیب کیکی

کیک چاکوچینو
کیک چاکوچینو
تیر ۱۹, ۱۳۹۸
کیک اسفنجی
کیک اسفنجی
تیر ۱۹, ۱۳۹۸

پای سیب کیکی یکی از پر طرفدارترین کیک ها در قنادی ها است. جزو خوشمزه ترین کیکها بخصوص برای علاقمندان به طعم خوش سیب و عطر دارچین می باشد. این کیک با دستور دقیق خانم صالحه دردایی تهیه شده. ابتدا مواد میانی و سپس خمیر پای سیب کیکی آماده میشود.

طرز تهیه مواد میانی پای سیب کیکی

سیب و شکر و یک قاشق غذاخوری آب ( یا گلاب ) را در قابلمه کوچک تفلون ریخته و درب ظرف را گذاشته و روی حرارت ملایم گاز قرار دهید، تا سیب آب انداخته و آب آن نسبتاً ( نه کاملاً ) خشک شود. اگر تمایل دارید می توانید در این مرحله، سیب را کاملاً له و پوره کنید.

 کره را افزوده و اجازه دهید کمی سیب ها تفت بخورند. کشمش، گردو و دارچین را نیز افزوده، بعد از یک تفت مختصر، شعله را خاموش کنید. پودر بیسکویت را بیفزایید. مواد آماده را کنار بگذارید تا سرد شوند و تا هنگام مصرف روی آن را بپوشانید.

 در صورتی که طعم دارچین را دوست ندارید، آن را حذف و از گلاب، وانیل، پوست لیمو استفاده کنید. میتوانید سیب را به جای ریز کردن رنده درشت کنید. به جای کشمش سیاه از مربای بدون شهد گل محمدی نیز به همان مقدار می توانید استفاده کنید. در ضمن دارچین با رنده پوست لیموترش نیز قابل جایگزینی است و یا از هردو استفاده کنید.

در این روش سیب ها کاملا پخته می شوند. اگر دوست دارید سیب ها در کیک بیشتر حس شوند، آن ها را ریز خرد کنید و به جای پختن، یک تفت مختصر به همراه کره، شکر و ادویه دهید و در آخر گردو، کشمش و پودر بیسکویت را اضافه کنید.

پای سیب کیکی

طرزتهیه خمیر پای سیب کیکی

تخم مرغ ها و شکر را با همزن برقی آنقدر بزنید تا سبک و سفید و روبانی شوند. مواد را کنار بگذارید.

بدون شستن مفتول همزن، کره و مارگارین نرم را با همزن بزنید تا یکدست شوند. شیر، نمک و وانیل مایع را اضافه کرده و کاملاً هم بزنید تا یکدست و کرمی و روشن شوند.

مخلوط از پیش الک شده آرد، بیکینگ پودر و شیرخشک را اضافه کرده و هم بزنید تا از حالت خرده نان درآمده و یکدست و خمیری شود. مایه تخم مرغی کنار گذاشته شده را، در سه مرحله به مواد اضافه کنید و آرام مخلوط کنید.

داخل 15 - 17 عدد قالب پای سیب را کاغذ مخصوص انداخته و کمی از مواد خمیر کیک، کف آنها بریزید. سپس کمی از مخلوط سیب در مرکز هر کدام قرار داده و با خمیر کیک روی آنها را بپوشانید. به طوریکه از مجموع حجم سیب و کیک تا نصف قالب را پر کند. به مدت تقریبی 25 دقیقه در فری که از قبل با دمای 180 درجه سانتی گراد روشن شده قرار دهید. در فرهای دارای کانوکشن دما را روی 160 تنظیم کنید، تا روی کیک ها طلایی شود. پس از سرد شدن با مخلوط پودر قند و دارچین به دلخواه تزیین و در یخچال نگهداری کنید.

شبکه های اجتماعی لذت آشپزی

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها