پنه مرغ و بروکلی

پاناکوتا انبه با سس انبه
پاناکوتا انبه با سس انبه
خرداد ۳۱, ۱۳۹۸
پیراشکی تنوری مرغ و ژامبون
پیراشکی تنوری مرغ و ژامبون
خرداد ۳۱, ۱۳۹۸

پاستا پنه مرغ و بروکلی ، با سس آلفردو مزه دار میشه. رنگ زیبای بروکلی بسیار چشم نوازه و قطعاً سس کرمی و لطیف آلفردو با عطر خوش سیر، پاستا رو بسیار خوش طعم میکنه.

طرز تهیه پنه مرغ و بروکلی

ابتدا مرغ را به صورت نواری برش بزنید. میشه به جای سینه از فیله استفاده کنید. بعد از برش با نمک، فلفل سیاه آسیاب شده، پودر سیر و پودر آویشن و یا هرنوع طعم دهنده ای که مناسب مرغ باشه مزه دار کنین و چند ساعت کنار بگذارید.

 آب رو به جوش بیارین و گل های بروکلی رو از هم جدا کنین و در آب جوش بریزین. 3 دقیقه بعد آبکش کنید و بلافاصله به ظرف حاوی آب یخ منتقل کنید تا رنگ سبز بروکلی حفظ بشه. پس از کمی خنک شدن مجدد آبکشی کنید و کنار بگذارید.

پاستای پنه را در ظرف حاوی آب و نمک بجوشونید و سپس آبکشی کنین. کمی از آب پاستا را جهت سس نگه دارید. آب پاستا باعث غلیظ شدن و خوش طعم شدن سس میشه. ( حدود 1/2 پیمانه)

پنه مرغ و بروکلی

در تابه گودی روغن و کره را گرم کنید. مرغ ها رو بریزید و سرخ کنید تا سطح مرغ ها طلایی شود. نمک، فلفل سیاه آسیاب شده و سیر له شده یا خمیر سیر را به مرغ ها اضافه کنید. بعد از کمی حرارت دادن بروکلی و پاستای پنه رو اضافه کنید. شیر و خامه و آب پاستایی رو که کنار گذاشته بودید، مخلوط و به مواد اضافه کرده. پودر آویشن و پنیر گودا رنده شده رو هم اضافه کنید و بپزید تا همه مواد یکدست و سس غلیط شود. بچشید اگر ادویه ای لازم بود اضافه کنید و با آویشن و پنیر گودا یا پارامسان رنده شده تزیین و بلافاصله سرو کنید. عطر فلفل سیاه در این پاستا باید مشخص باشه. بنابراین بهتره فلفل سیاه رو موقع مصرف آسیاب کنید تا عطرش از بین نرود.

برای درج دستورات آشپزی خود در سایت با ما در تماس باشید.

رسپی ها